"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
vaata fotosid Gunnar Grapsi mälestuskontserdil astus üles muljetavaldav plejaad Eesti tippmuusikutest (0)
29. november 2021
Foto Mats Õun

Tänavu möödus 70 aastat Gunnar Grapsi sünnist ning sel puhul kogunes Alexela kontserdisaali lavale arvukalt Eesti muusikuid, et pakkuda publikule võimalust taaskogeda Grapsi muusikalist pärandit kohalikku muusikasse.

Vaata galeriid (95)

Väärikal sünnipäeval tegid vanameistrile kummarduse tema endised bändikaaslased ja ka noorema generatsiooni staarid. Kontserdiks tulid kokku Mikronid ja Magnetic Band. Neile lisaks esitasid Grapsi loomingut Ornament tribuut, Ivo Linna, Lexsoul Dancemachine, Eesti Rahvusmeeskoor, Elina Netšajeva ning Terminaator.

Kontserdi kunstiline juht ning Gunnar Grapsi kauaaegne bändikaaslane Jaanus Raudkats lausus, et kontserdikava sai talle endalegi üllatuslikult väga tummine. Lisaks meeskoorile käisid lavalt läbi 40 muusikut.

Kontsert on jaotatud kahte osasse: esimeses osas astusid üles ansambel Mikronid koos Mikk Tammepõllu ja Ivo Linnaga, Ornament tribuut ning Lexsoul Dancemachine.

Teist osa alustas taas Magnetic Band, mis koosneb erineva aja Grapsi kolleegidest, kes andsid ülevaate erinevatest ajajärkudest Gunnari loomingus. Lavale tulid pea kõik Grapsi endised muusikud nagu Sulev Kuusik, Heini Vaikmaa, Mati Valdaru ja paljud teised.

Publiku jaoks kujunes vast magnetiteks Elina Nechayeva ja Terminaatori koostöö ning Eesti Rahvusmeeskoori nägemus Gunnari muusikast. Gunnar Graps (27.11.1951-17.05.2004) oli Eestis omaette nähtuseks tõusnud muusik, kes viljeles erinevaid stiile, kuid jäi truuks eelkõige rokile ja bluusile. Aastal 2004 omistati Grapsile Eesti Muusikaauhindade jagamisel elutöö auhind. Gunnar Graps on jätnud Eesti muusikasse kustumatu jälje lugudega „Valgus”, „Raudmees”, „Imelik Masin”, „Tõmmu naine”, „Ma kuulen öös Su õnnelikku naeru” , „Pilved kuuvalgel”, „Rahatuvi” ja paljud teised. Kontserdil tuleb esitamisele läbilõige kõikidest Grapsi hittidest alates ansamblist Mikronid kuni GGG perioodini välja.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.