"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Poole võrra langenud nakatunute arv lubab lastel taas koolimajas õppida (0)
29. november 2021
Mats Õun

“Loomulikult on parem, kui lapsed õpivad koolimajas, see õppevorm peakski ju peamine olema,” tervitas Lasnamäe gümnaasiumi direktor Andrei Kante linna otsust minna taas kontakt-õppele. Kui novembri alguses oli nakatunute arv koolides üle tuhande, siis praeguseks on see langenud alla 600.

Kante ütles, et Tallinn on osalise distantsõppega oma missiooni täitnud ja viiruse leviku kontrolli alla võtnud. “Otsuse kontaktõppele tagasi minna tingis sündmuste areng,” lausus ta. “Kõigi õpilaste distantsi hoidmine on põhjendamatu, kuna koolides on olukord väga erinev. On koole, kus pole ühtegi nakkusjuhtumit.”
Direktori sõnul on linna ja koolide ühine otsus hästi läbi mõeldud ja üldiselt teeb see koolide elu lihtsamaks. “Iga kooli sees on parem vaadata, milliseid ennetusmeetmeid on õige rakendada, sest Tallinna koolid on õpilaste keskmise vanuse ning arvu poolest väga erinevad. Loomulikult on parem, kui lapsed õpivad koolimajas, see õppevorm peakski olema ju peamine,” lausus Kante.

Osaline kodusõpe kandis vilja

 1. kooli direktori Meelis Kondi sõnul kulges mõnenädalane osaline kodusõpe edukalt. “Õpilased on juba eelmisest aastast sellega harjunud ja ka praegu ilusti hakkama saanud. Ega need distantsõppe perioodid pole ka pikad olnud,” nentis ta. “Viimati olid kodusõppel meie kooli 10. klassid. Haigus näitab nüüd raugemise märke.”
  Kui näiteks üle-eelmise nädala lõpus oli munitsipaalkoolides koldeid 52, siis nädala eest 42. “Nii otsustasimegi virtuaalsel koosolekul koolijuhtidega, et 29. novembrist võib munitsipaal- ja huvikoolides taastuda sajaprotsendiline kontaktõpe,” ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. “Loodan, et enamik koole taastab oma kontaktõppe, kuna kõik nakatumisarvud ja -kolded on vähenenud.”
  Belobrovtsev avaldas lootust, et langus säilib. “Kui novembri alguses olid distantsõppel peaaegu kõik munitsipaalkoolide 4.-8. klassid, viis see tulemuseni, et just selles vanuserühmas, kus enne esines kõige rohkem uusi nakatumisi, on arv palju alla läinud,” märkis Belobrovtsev. “Seega kandis osaline distantsõpe just selles vanuses õpilaste seas vilja. Loomulikult ei olnud põhjus vaid ühes meetmes, lisandus näiteks laste kiirtestimine, mis samuti aitas kaasa nakatumise langusele.”
  Novembri alguses oli nakatunute arv koolides üle tuhande, praeguseks aga alla 600. “Kollete ja nakatunute arv on vähenenud, mis mõistagi ei tähenda, et oleme saavutanud võidu koroonaviiruse üle,” lausus Belobrovtsev. “Peame jätkuvalt olema ettevaatlikud ja mõtlema kõigi meetmete peale, mis lubavad koroonaviiruse levikut ohjeldada. Endiselt on kasutusel kõik hügieenimeetmed ja osaliselt ka hajutamine. Kui mõni koolijuht näeb, et tema ühes või teises klassis on olukord keerulisem ja nakatumine kõrgem, võib ta saata osa klasse distantsõppele ja linn toetab seda otsust.”
  Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults ütles, et kavatseb vajadusel seda võimalust kasutada. “Nüüd haigestus meil ühe nädalavahetusega 12 õpilast ning ka kaks õpetajat sai positiivse testitulemuse,” lausus Sults. “Meie koolis on viirus sees ja me peame ilmselt õpilasi edasi hajutama.”

  Koolide otsustusvabadus säilib

  Seni on kool hajutanud õpilasi 30-50% ulatuses. Osa klasse on olnud ühe, teised kaks päeva nädalas distantsõppel.
  Ka 21. kooli juht Meelis Kond kiitis linna antud otsustusvabadust. “Ma loodan sama rütmi jätkumist, et kool võib reageerida vastavalt oma olukorrale,” märkis ta.

  Sultsi sõnul on kodusõppest ka kasu olnud. “2035. aastani kehtivas Tallinna haridusstrateegias on kirjas, et me peame kasvatama oma õpilastest ennast juhtivad õppijad,” lausus ta. “Distantsõpe on andnud selleks võimaluse, sest õpilane on kodus omapead ja peab ise mõtlema õppimisele.”
  Kond lisas, et mõõdukas koguses distantsõpet sobiva perioodi jooksul on kindlasti vaheldus, mis perpektiivikas ka edaspidi. “Oleneb muidugi, millisele vanusele seda rakendada,” lausus ta.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.