"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
ettevõtja ei kontrollinud külastajate vaktsineeritust Terviseamet tegi ettekirjutuse sulgemiseks, politsei kehtestas MEM Cafe ümber viibimiskeelu (1)
30. november 2021
Foto: Terviseamet

Terviseamet tegi OÜ-le MEM Kohvikud ettekirjutuse Vana-Kalamaja tänaval asuva toitlustuskoha sulgemiseks, sest ettevõte eiras korduvalt Vabariigi Valitsuse korraldusega kehtestatud kontrollinõudeid. Kohviku asukohas on keelatud igasugune majandustegevus, sealhulgas kaasamüük.

Vaata galeriid (9)

Terviseamet tugines otsuse tegemisel nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadusele (NETS), mis annab õiguse sulgeda asutusi ja piirata nende tegevust, kui see on vajalik nakkushaiguse leviku tõkestamiseks. Terviseamet ning Politsei- ja Piirivalveamet tuvastasid korduvate kontrollkäikude ajal, et ettevõte eirab Vabariigi Valitsuse korralduse nr 305 alusel kehtestatud kontrollinõudeid. Muu hulgas ei kontrollinud ettevõtja külastajate vaktsineeritust või viiruse läbipõdemist kinnitavaid tõendeid ja teste ning jättis tuvastamata klientide isikusamasuse.

Määratud sunniraha ettevõtjat ei heidutanud

Vaatamata korduvalt määratud sunnirahale jätkas ettevõtja rikkumist ning kinnitas asutust kontrollinud ametnikele, et ta on keelanud klienditeenindajatel küsida eelnimetatud tõendeid. Kuivõrd seni rakendatud sunnivahendid ei ole ettevõtjat mõjutanud rikkumist lõpetama ning ta on avalikult teavitanud kavatsusest rikkumist jätkata, tuleb kohvik rahva tervise kaitseks sulgeda.

Terviseamet peab toitlustusettevõtetele rakendatud piiranguid põhjendatuks, sest sealse tegevuse iseloomu tõttu kaasneb kõrge nakkusohuga ajal oluline risk inimeste tervisele. Risk nakatuda on madalam vaktsineeritud ja viiruse läbi põdenud inimestele, mistõttu seadis Vabariigi Valitsus söögikohtade külastamise eelduseks vastava tõendi esitamise. Kui tegevuses võimaldatakse kontrollimatult osaleda kõikidel inimestel, suureneb oht inimeste tervisele, sest immuunkaitseta inimesed nakatuvad raskemalt. 29. novembri seisuga olid haiglaravil viibijatest vaktsineerimata 73% ja vaktsineeritud 27%.

Ettekirjutuse kohaselt võivad kohviku ruumides viibida üksnes ettevõtte juhatuse liikmed ja ettevõtte töötajad. Keelatud on igasugune majandustegevus ehk toidu ja joogi valmistamine ning müük. Kui ettevõtja jätkab ettekirjutusest hoolimata majandustegevust, võib Terviseamet riikliku järelevalve teostajana rakendada asendustäitmist ja/või vahetut sundi.

Politsei kehtestas MEM Cafe ümber viibimiskeelu

Koroonapiirangute korduva eiramise eest terviseameti otsusel teisipäeval suletud MEM Cafe juures on politsei lisaks kehtestanud ka viibimiskeelu.

“Kohviku asukohas on keelatud igasugune majandustegevus, sealhulgas toidu kaasamüük. Ametiabi korras oleme kehtestanud MÉM Cafe ümbruses viibimiskeelu. Viibimiskeelu alale tohivad siseneda ainult Vana-Kalamaja 21 maja elanikud,” märkis Põhja prefektuur.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lisaja
30. nov. 2021 18:03
https://et.wikipedia.org/wiki/Elvis_Liivamägi