"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Algab uute tudengite vastuvõtt EMTA lavakunsti erialadele (0)
01. detsember 2021
EMTA lavakunsti osakonna peakoordinaator Mart Koldits. Foto: Scanpix

“Taas üle nelja aasta on lavakunstikoolis võimalik astuda lisaks näitlejaõppele ka lavastaja ja dramaturgi õppesuundadele, mis põhinevad uuel süvendatud ja põimitud õppekaval,” kommenteeris Vastuvõetava bakalaureusekursuse ehk tulevase 32. lennu juhendaja on lavakunsti osakonna peakoordinaator Mart Koldits, kes on koostanud ka uue lavastajasuunalise magistriõppekava.

“Olen uue kursuse juhendajana väga rahul, et õnnestus nii uue programmi väljatöötamisse kui ka tulevasteks erialaõppejõududeks kaasata tugeva isikupärase teatrinägemusega professionaalid: lavastaja Tiit Ojasoo, näitleja Tiina Tauraite ja dramaturg Siret Campbell. Nii laia kogemuse ja rahvusvahelise haardega tiimist ei kujuta Eestis paremat ettegi,” märkis Koldits.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) lavakunsti osakond avab kolmapäeval vastuvõtu bakalaureuseõppesse ja lavastajasuunalisse magistriõppesse.

Sisseastumise infosüsteemis SAIS saab esitada avaldusi EMTA lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse astumiseks kolmel suunal. Nendeks on näitleja õppesuund, lavastaja õppesuund ja dramaturgi õppesuund. Samuti algab kolmapäeval kandideerimine teatrikunsti ja teatripedagoogika magistriõppesse, mis sel korral keskendub lavastaja tööle näitleja ja tekstiga.

 Kolditsi sõnul on hea meel sel korral võtta magistriõppe fookusse lavastajatöö. “Ootame kandideerima teatri- või filmilavastamisest huvitatud loojaid, kes soovivad arendada just oma koostööoskust näitlejaga ning omandada erinevaid meetodeid draamatekstide töötlemiseks ja kasutamiseks lavastajatöös.” 

Avaldusi lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse nii lavastaja kui ka dramaturgi õppesuunale astumiseks saab SAIS-is esitada kuni 10. jaanuarini. Lavakunsti eriala bakalaureuseõppesse näitleja õppesuunale astumiseks saab SAISis avaldusi esitada kuni 31. märtsini. Sisseastumiseksamid bakalaureuseõppesse toimuvad neljas voorus.

Lavastaja suunaga teatrikunsti ja teatripedagoogika magistriõppesse astumiseks saab SAIS-is avaldusi esitada kuni 31. jaanuarini. Sisseastumiseksamid toimuvad kahes voorus.

Täpsema info sisseastumise ja õppekavade kohta leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna veebilehelt lavakunst.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.