"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Vanalinna teemalised bussid teevad sõidu pidulikuks Bussijuht Julius: siin muutub töögi pidulikuks (0)
01. detsember 2021

Tallinnas sõidavad vanalinna teemalised bussid. Täpsemalt on kolme värskelt renoveeritud bussi sisemus pühendatud Tallinna vanalinnale ja selle ajaloole.

Tallinn sai kolm vanalinnale pühendatud teemabussi. Need on kapitaalremondi läbinud ja tänapäevastatud. Bussi sisu on täielikult vanalinna päralt. Lisaks kujundusele näidatakse sõidu ajal ekraanil ka Jüri Kuuskemaa lugusid vanalinnast.

“Ikka mõjutab nii positiivselt, et inimesed käituvad bussis korrektsemalt. Üldenergeetika selles bussis on teine. Päris teine tunne on, siin muutub töögi pidulikuks,” kirjeldab oma esimesi sõite bussijuht Julius.

Teemabusse on nüüdseks kokku kuus – kolm loodusebussi ja kolm vanalinna oma. Vana bussi uuendamine tuleb Linnatranspordile palju odavam kui uute soetamine.

“Silma järgi, mis on reisijale näha, on kujundus – istmed, seinapaneelid, kaamerad, USB-pistikud ning video, mis räägib vanalinna legendidest,” selgitas TLT juhatuse liige Otto Popel, “Mis ei ole silmaga näha: on tehtud täiesti kapitaalne remont käigukastile, mootorile ja sillale, mis annab eluiga bussile.”

Linnatransport uuendab veeremit pidevalt. Suurem osa sõidukeid ostetakse uutena, aga vanade taaskasutamine on nii keskkonnasõbralik kui mõistlik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.