"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Energiahinna hüvitise kalkulaator aitab inimestel raha tagasi küsida (0)
01. detsember 2021

Riik maksab suhtelises vaesuses elavatele inimestele  tagasiulatuvalt septembrist kuni märtsini energiahinna tõusu osaliselt kinni. Kuid elanikud pole saanud kindlat vastust – millal seda hüvitist saab taotlema hakata.

“Täpsema info, millal ja kelle poole konkreetselt pöörduda, annavad omavalitsused. Ma arvan, et see juhtub detsembri teises pooles,” ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Selleks, et aru saada, kellel on toetusele õigus ja kui palju ta hinnatõusust raha tagasi saab, tuleb rahandusministeeriumi kodulehelt otsida üles energiahinna hüvituse kalkulaator. 

Näiteks, kui üksi elav inimene teenib 650 eurot kätte, tema elektriarve oktoobris tuli 55 eurot ja  elektrienergia päeva ja öö tarbitud kogus on olnud tavapärase Eesti majapidamise keskmine, siis tagasi makstakse 20 eurot.

Alates septembrist on kõigi postkastidesse jõudnud kommunaalarved, millel on kõik info olemas, mida kalkulaatori täitmiseks tarvis.  

“Olgu ta elektri kohta, gaasi kohta, kaugkütte kohta. Kui inimene ise kalkulaatori kasutamisega hakkama ei saa, on võimalik minna kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja juurde,” sõnas Aab.

Hüvitist makstakse vähemkindlustatud peredele ja see piir on arvestatud suhtelise vaesuse piiri järgi, kuhu peaks kuuluma ka üksi elavad lisasissetulekuta pensionärid.

“Ainuüksi see, et sa oled suhtelises vaesuses ei anna seda võimalust elektrihüvitist saada. Seal on pandud ka piirmäärad ka vastavalt kilovattidele, mis on tarbitud ja kilovattide hinnale. Ka need mängivad rolli ja need täpsemad kriteeriumid on välja töötamisel,” ütles Mustamäe linnaosa sotsiaaltöö talituse juhataja Kristel Vaino. 

Praegu on välja on arvestatud, et Tallinnas on ligikaudu 17500 sellist perekonda, kes kuuluksid nende kriteeriumite alla, et seda toetust saada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.