"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Taasavati legendaarne Toompargi väikepood (0)
01. detsember 2021

Täna avati ametlikult Tallinnas Toompargi servas asuv Nunne R-Kiosk. Esmakordselt 1995. aastal avatud müügipaviljon sai tänavu sügisel alustatud ehitustööde käigus täiesti uue ilme. Valminud väikepood on osa kaasaegsemaks muutuvast linnaruumist, mis sarnaselt Põhjamaadega väärtustab järjest enam jalakäija-sõbralikku keskkonda. 

„Nunne R-Kiosk on ilmekas näide meie väikepoe rollist inimeste ühendamisel ja kaasamisel,“ selgitas AS R-Kiosk Eesti tegevjuht Tiia Ilves. “Inimesed on pidevas liikumises ja meie ülesanne on neile alati olemas olla mitmekülgse toidu- ja joogivalikuga, mis maitseks väga hästi,” lisas Ilves. 

Tegevjuhi sõnul on inimeste teadlikkus ja ootus toidu kvaliteedi ning päritolu suhtes üha kõrgem, mistõttu on mugavuspoe eesmärk pakkuda ka kestlikke valikuid. Tähelepanu kestlikkusele väljendub tema sõnul näiteks tasakaalustatud toiduvalikus ning elementaarsetes muudatustes nagu taimse päritoluga ühekordsed kohvitopsid, plastivabad ja lihtsalt komposteeritavad topsikaaned ning ümbertöödeldavast või -töödeldud toorainest pakendid. “Lisaks kaardistatakse kogu poeketi energiakasutus ning leitakse väiksema jalajäljega alternatiivid,” sõnas Ilves. 

Tallinna Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on uue ilmega paviljon osa Toompargi terviklikust korrastamisest. „Ajalooliselt omamoodi kogukondliku jalajäljega paik Nunne tänaval on rongiga Balti jaamast saabujatele väärikaks esmamuljeks ning väärtustab vanalinna ja Toomparki. Loodan, et samalaadsed, meeldivalt pilkupüüdvad hakkavad välja nägema ka kõik teised kesklinnas asuvad kioskid,“ ütles Haukanõmm.

Arhitektuurselt säilitati uue poe ehitamisega kaheksanurk, mis on ajalooliselt samas kohas ka varasemalt olnud. Linnarahvast on raudteejaama ja vanalinna ühendava tänava ääres teenindanud erinevad kioskid juba 20. sajandi algusaastatest, mil enne autode linnapilti ilmumist liikus piirkonnas kordades rohkem inimesi. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.