"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Tänavate talviseks hoolduseks eemaldatakse osa rattateede tähistusest (0)
01. detsember 2021

“Need on  siis kaks sellist objekti, kus rattatee laius on alla kahe meetri ja kuhu mitte ühegi sahkmasinaga vahele ei mahu. Nüüd ongi saavutatud tegelikult see, et me saame suurte tänavamasinatega kõnniteid hooldada,” rääkis Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Et rattateid ka talvisel hooajal hooldada saaks,  eemaldatakse värviga märgistatud jalgrattaraja ja sõidutee vahele paigaldatud  püsttähised Endla tänaval ja Kaarli puiesteel.

Paljude jaoks ei lõppe rattahooaeg aga lume maha tulekuga.  Rattaentusiast Margus  leiab, et kui jalgratas on piisavalt hästi varustatud, tal on tuled ning naelkummid, siis ei ole probleem ka talvistes oludes  hakkama saada.

“Plaanin ikka ka talvel rattaga edasi sõita. Koroonaajal on värskes õhus riskid väiksed, ei ole vaja bussiga sõita,” leidis Margus.

Lisaks ratturitele võib endiselt linnapildis ringi vuramas näha ka elektritõukerattaid. Karm tõde on aga see, et just elektritõukeratastega juhtunud õnnetused on tõusnud õnnetuste nimekirja tippu.

“Tegelikult see peaks olema teenusepakkuja esimene mure olema, et tema kliendid saaksid seda teenust ohutult kasutada. Tõukerataste puhul libedaga mina sõita ei  soovita. Teenuse operaatoritega on minu teada ka linnal kokkulepe, et kui olukorrad muutuvad ohtlikuks, siis korjatakse tõukerattad kokku,” lausus Sulg.

Linnal on kavas jätkuvalt panustada jalgratturite mugavamate ja turvalisemate võimaluste loomisesse, tegeldes nii rattapõhivõrgustiku rajamise kui ka ajutiste lahenduste laiendamisega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.