Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
raamat koju kätte Keskraamatukogu pakub teavikute koju toomise teenust (0)
02. detsember 2021

Praegustel keerulistel aegadel võib abi ja tuge leida ka raamatutest, muusikast või filmidest. Tallinna Keskraamatukogu pakub neile Tallinna elanikele, kelle tervislik seisund ei võimalda väljas käia ja raamatukogu külastada või kel ei ole sõpru ja lähedasi, kes seda teeksid, teavikute koju toomise teenust.

83-aastasel Ennul on ebaõnnestunud puusaoperatsiooni tõttu juba paar aastat keeruline ringi liikuda.
Uudishimu ja lugemisisu on aga säilinud. Tallinna Keskraamatukogu koduteenindus on siinkohal olnud Ennule lahenduseks, kuidas koju lugemiseks raamatuid hankida.

“Ma oskan öelda, et see on üks parim lahendus minusugusele kodusolijale,” nentis koduteenuse kasutaja Enn Kallikorm. “Raamatukogu poolt on tutvus ainult telefoni teel, aga see oleks nagu oma inimene, annab nii mõnusalt nõu,
ja kõik valikud on minu meelest korda läinud.”

Koduteenindust pakub keskraamatukogu neile, kes ajutise või püsiva liikumisvõimetuse tõttu ei saa kodunt liikuma,
enamasti on tegu just vanemaealistega.
“Me võtame nendega ühendust vähemalt korra kuus, küsime nende raamatute või ajakirjade ja miks mitte ka filmide eelistusi, paneme neile kokku toreda kotikese ja meie tore autojuht viib selle nendele inimestele korra kuus koju.
Samal ajal võtab siis ära need raamatud, mis on läbi loetud,” kirjeldas teenust Tallinna Keskraamatukogu
raamatukoguhoidja Pille Mölder.

Tavaliselt kaardistatakse uue lugeja huvid, selle põhjal toimub ühiselt ka raamatute või teiste teavikute valik.
Korraga on võimalik koju tellida 30 raamatut. Ennul on hetkel pooleli raamatukogust laenutatud George Orwelli teos “Loomade farm”. Lugemisvara on Ennul aga väga lai.

“Mu üks lemmikutest on Fjodor Dostojevski. Tema on öelnud, et loe tõsiseid raamatuid, ülejäänu paneb elu paika. Ma olen lugenud tõsiseid raamatuid. Põhiliselt olen idamaa filosoofiaid lugenud aastakümneid, Konfutsiuse teemasid uurinud ja püüdnud siduda. Nooremalt lugesin Kreeka mõtlejate töid,” rääkis Enn.

Ka üksindus on Ennule tuttav tunne. On teatud kellaajad päeva jooksul, mil tunne eriti võimendub. “Õhtused ajad on üksilduse ajad, aga siis on raamat. Keegi tark mees on kunagi raamatu kohta öelnud, et ega seda ei peagi alati lugeda, hea meel kui saad seda ka vaadata,” lisas Enn.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.