"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
PÖFFi aukülalised said isiklikud puud (0)
02. detsember 2021
Dennis Davidsonil (vasakul) aitab puud istutada pargi koordinaator Hannes Aava. Foto: Kaie Kiil / PÖFF

Pimedate Ööde filmifestivali võitjad ja aukülalised tutvusid festivali viimasel päeval tulevase PÖFFi pargiga ja istutasid sinna omanimelised puud.

Paljassaarele rajatava pargi asukohta said nimelised puud grand prix´ võitnud filmi „Armas Thomas” lavastaja Andreas Kleinert, filmi „Pulmapäev” eest parimaks režissööriks nimetatud poolakas Wojciech Smarzowski, PÖFFi filmitööstusürituse Industry@Tallinn & Baltic Event aukülaline, ennast Hollywoodi ja Islandi vahel jagav režissöör Baltasar Kormákur, Euroopa Filmiakadeemia esimees, PÖFFil põhivõistlusprogrammi žürii tööd juhtinud Mike Downey ja filmitööstuse juhtivate suhtekorraldusagentuuride hulka kuuluva DDA juht Dennis Davidson, kes annab PÖFFil välja DDA Spotlighti auhinda.

„See on parim auhind – midagi täiesti unikaalset,” ütles Andreas Kleinert.

Kleinerti ja Wojciech Smarzowski puuks on tulevases pargis Sahhalini kirsipuu, Baltasar Kormákuri puuks õunapuu „Suislepp”, Dennis Davidsoni puuks halapaju ja Mike Downey puuks Himaalaja kask.

1,5 hektari suurune avalik park rajatakse lähiaastatel koostöös Tallinna linna ja filmilinnakuga. See on pühendatud inimestele, kes on andnud olulise panuse filmikunsti ja PÖFFi arengusse.

Tulevane park asub aadressidel Paljassaare tee 1b ja 1c ja selle naabriks on tulevikus Tallinna filmilinnak.

Pargi rajamise toetamiseks on PÖFF asutanud ka mittetulundusühingu Rohehunt.

Pargi koostööpartnerid on Tallinna linn, Tallinn Film Wonderland, Juhani puukool ja Naked Island.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.