"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
abi vajajate hulk maailmas kasvab ÜRO tahab järgmiseks aastaks humanitaarabiks 41 miljardit dollarit (0)
02. detsember 2021
Foto: Scanpix

ÜRO teatas neljapäeval, et tahab järgmiseks aastaks 41 miljardit dollarit tegelemaks järsult kasvanud abivajadustega üle kogu maailma.

ÜRO humanitaarabiorganisatsioon OCHA hinnangul vajab järgmisel aastal mingis variandis erakorralist abi 274 miljonit inimest ehk iga 29. Abivajajaid on 17 protsenti rohkem kui lõppeval aastal, mis on olnud samuti rekordiline, vahendab BNS.

Tegemist on 250-protsendise tõusuga võrreldes 2015. aastaga, mil abi vajas 95 miljonit.

Abivajavate inimeste arv ei ole kunagi olnud nii suur kui praegu, ütles ÜRO humanitaarabijuht Martin Griffiths ajakirjanikele.

ÜRO agentuuride ja teiste humanitaarabiorganisatsioonide iga-aastases üleskutses märgitakse, et 41 miljardi dollariga toetataks 183 miljonit kõige haavatavamat inimest 63 riigis.

2021. aastal taotleti abisummaks 35 miljardit. Neli aastat tagasi oli see summa 20 miljardit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.