"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
aita lapsi Seljaajusonga ja vesipeahaigusega laste toetuseks kogutakse annetusi (0)
03. detsember 2021

Tallinna sadama D-terminali reisijatealal avati skulptor Mati Karmini disainitud korjanduskastid seljaajusonga ja vesipeahaigete laste toetuseks. Kogutud rahaga finantseeritakse selle diganoosi saanud laste ja noorte enesetäiendamist ja õpinguid.

Eestis on ligi 400 last ja noorukit, kes on sündinud pea- või seljaaju väärarenguga ja on saanud seljaajusonga ja vesipeahaiguse diagnoosi, kasutavad ratastooli või teisi kõndimiseks tülikaid abivahendeid. Olid ajad kui aastas sündis üle 20 sellise diagnoosiga last, viimase kahe aasta jooksul aga õnneks ainult üks.

“Laps võib olla osaliste halvatustega, näiteks jalad ei liigu, pea võib olla normist suurem, kuulmine, nägemini võib olla häiritud, väga tihti on ka neerupatoloogia juures, kõik organsüsteemid võivad olla kahjustatud,” kirjelda sümptomeid lastekirurg ja Eesti Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi eestvedaja Ann Paal.

Seljaajusonga ja vesipeahaigusega lapsed on hoolimata puudest aga lapsed nagu kõik teisedki, vajades lihtsalt pisut enam tuge, ka rahalist. Eesti Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Selts “Kelluke” avas Tallinna Sadama D-terminali reisijate alal Mati karmini kujundatud korjanduskarbid. Kogutud raha läheb seltsi algatusel loodud Eesti rahvuskultuuri fondi Kellukese allfondi, et toetada diagnoosi saanud laste ja noorte huvitegevust ja õpinguid.

“Tihtipeale ongi nii, et noored on tagasihoidlikud, oleks vaja julgustust see esimene samm ära teha, olla konkurentsis.
Tihti ongi see, et seesama väikene toetus kulub marjaks ära,” rääkis Valmar Ammer, kes on samuti üks Eesti Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi eestvedajatest.

Tallinna Sadam on hetkel ainukene koht, kus “Kellukese” allfond korjandusena raha kogub. “Praegu ongi korjanduskast ja Mati Karmini kunstiteos ühes ja meie uuenenud D-terminalis. Me oleme väga rõõmsad, et see ka meie D-terminali ilmestab ja loomulikult me saame osaleda ikka väga üllas projektis, sest mis saab olla veel üllam, kui panustada koostöösse, mis aitab lastel terveks saada,” lisas ka Tallinna sadama ärisuunajuht Ingrid Berezin.

Homme tähistatakse ka ülemaailmset puuetega inimeste päeva.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.