"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
fotod Tallinna koroonaennetuspunktid töötavad ka nädalavahetusel (1)
03. detsember 2021
Foto: Ilja Matusihis

„Kõigis linna koroonaennetuspunktides saab teha nii esimest, teist kui ka tõhustusdoosi, samuti ka kodus vaktsineerides. Lisaks on Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis võimalik teha PCR-testi,“ rääkis abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul tehakse Tallinna koroonaennetuspunktides igapäevaselt umbes 25 ja mõnel päeval isegi kuni 80 protsenti kogu riigis süstitavatest doosidest.

Vaata galeriid (23)

„Esimeste ja tõhustusdooside arv on praeguseks võrdsustunud ja julgustan ka edaspidi inimesi tulema linna koroonaennetuspunktidesse, olenemata sellest, kus saadi esimene doos. Samuti on meil piisavalt võimekust pakkuda kodusvaktsineerimise teenust kõigile, kellele see on vajalik.“

Tallinna kaheksas koroonaennetuspunktis on alates 10. novembrist kuni eilseni vaktsineeritud 8059 inimest ning oma kodus on saanud kaitsesüsti 527 inimest. Kõik koroonaennetuspunktid on avatud seitse päeva nädalas, samuti töötavad nädalavahetustel ka kodusvaktsineerimise brigaadid. 

Nõustamis- ja vaktsineerimispunktid on avatud Haabersti Rimis (Haabersti 1), Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57), Kristiine keskuses (Endla 45) ja Ülemiste keskuses (Suur-Sõjamäe 4), Lindakivi kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22), Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari 13) ja Balti jaama esisel platsil bussipeatuse juures. Need koroonaennetuspunktid on avatud argipäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17. Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt teenindab soovijaid iga päev kella 9–21ni.

Nõustamis- ja vaktsineerimisteenus on kõigis koroonaennetuspunktides eelbroneeringuta ja tasuta. PCR testi tegemine on saatekirja alusel tasuta, ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust.

Kui inimesel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna, võib Tallinnas vaktsineerimisbrigaadi koju kutsuda. Eelregistreerida saab telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad seitse päeva nädalas kell 9–18.

Esimese või teise doosiga on vaktsineerima oodatud kõik inimesed alates 12. eluaastast. Tõhustusdoos on vajalik eelkõige üle 65-aastastele, kuid soovi korral saavad seda teha kõik üle 18-aastased. Tõhustusdoosi saab teha siis, kui esimesest vaktsineerimise kuurist Pfizer/BioNTechi või Moderna vaktsiiniga on möödas kuus kuud ning AstraZeneca või Jansseni vaktsiiniga viis kuud. Tõhustusdoosi aega saab kontrollida üleriigilises digiregistratuuris aadressil www.digilugu.ee.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

bosch
7. dets. 2021 20:12
https://objektiiv.ee/saksamaal-hakkavad-loomaarstid-inimesi-vaktsineerima/ Selleks, et "vaktsineerimiskampaaniat kiirendada", plaanitakse Saksamaal inimeste vaktsineerimise õigus anda ka hambaarstidele, loomaarstidele ja apteekritele.