"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Mõtle kui teadlane Täna ootavad lapsi üle Eesti avatavad teadusringid (0)
04. detsember 2021

Laupäeva toimub üle-eestiline avatud teadushuviringide päev “Mõtle kui teadlane”, andes võimalikult paljudele lastele ja nende vanematele võimaluse oma kodukohas või virtuaalselt teadushuviringe avastada. 

Kokku avab oma uksed üle 60 teadusringi üle Eesti, sealhulgas väga paljud e-huviringid, ning valikus on mitmeid erinevaid tegevusi nagu robootika, programmeerimine, päikesesüsteemi uurimine, strateegilised seiklusmängud, meisterdamine, füüsika ja keemia katsete tegemine, mustkunst, loomade ja loodusmatkad ning palju muud. Ringidesse on vajalik eelregistreerimine, kuid osalemine neis on tasuta ning nooremad teadushuvilised on ringidesse oodatud koos vanematega, vahendab BNS.

Tartus avavad enda uksed Tartu loodusmaja huvikool, HuviTERA Erahuvikool ja Dronootika Erahuvikool. Ka sel aastal toimuvad mitmed virtuaalsed ringid, mis annavad võimaluse lastele ja noortele osaleda huvipakkuvas ringis sõltumata nende füüsilisest asukohast. E-huviringina on üle-eestiliselt võimalus osa saada tuntud mustkunstniku Irene Kivaste õpitoast, avastada liitreaalsust, teha värvilise veega katseid, osaleda digifotograafia tunnis, ehitada tolmuimeja ja õppida roboteid programmeerima.

Eesti teadushuvihariduse liidu esimehe Heilo Altini sõnul on väga oluline juba noorest east anda valik huvialadele, mis mõjutavad kogu ülejäänud elu. “Teadus ja just teadushuviharidus pole noorte seas just kõige populaarsem ning kergesti mõistetav kui tantsimine või jalgpall, kuid teadused annavad lastele väga vajalikud tulevikuoskused,” ütles ta.

“Avades teadusringid üle Eesti üheks päevaks, toome sellega LTT valdkonnale ja selle olulisuse veelgi paremini nähtavale ning laseme teaduse häälel rääkida. “Mõtle kui teadlane!” päev annab võimaluse igapäeva rutiinist väljumiseks ning perega midagi põnevat ja arendavat koos teha. Eriti hea meel on selle üle, et valikus on sel aastal rekordarv teadusringe – peaaegu kuuskümmend,” selgitas Altin.

Avatud teadusringide päeva ringide valiku leiab lehel www.huviring.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.