"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
fotod Pirital saab alates laupäevast uisutada (0)
04. detsember 2021
Foto: Albert Truuväärt

Laupäeval, 04. detsembril avati taaskord kõigile huvilistele Pirita kunstjääga uisuväljak. Viieteistkümnendat hooaega avatud väljak ootab külastajaid iga päev kella 10-22. Kohapealt on võimalik laenutada uiske.

Vaata galeriid (41)

Liuväljak on mõeldud kasutamiseks harrastusuisutamiseks ja hokit seal mängida ei saa. Spetsiaalselt hoki mängimiseks mõeldud jääväljak avatakse Pirita jõe ääres järgmise nädala lõpus. Lisaks on saabunud külmad ilmad võimaldanud Pirital alustada juba ka kunstlume tootmisega ja selleks laupäevaks saab kunstlumekatte velodroomi kõrval asuv kelgumägi. Lume vedamisega suusaradadele alustatakse järgmisel nädala teises pooles. Juhul, kui peaks sadama rohkelt looduslikku lund on spordikeskus valmis suusarajad sisse sõitma ka looduslikule lumele.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev leiab, et värskes õhus liikumine ja sportimine on praeguses koroonaolustikus turvalisem viis oma kehalise vormi eest hoolitsemiseks. „Kutsun kõiki linlasi üles leidma võimalusi aktiivseks ajaveetmiseks vabas õhus. Sobivaid liikumispaiku ja terviseradasid on igas linnaosas ja uisutamise võimalusi on lisaks Piritale veel näiteks ka Kesklinnas, Lasnamäel, Mustamäel, Nõmmel ja Mustamäel,“ rääkis Belobrovtsev.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on Pirita uisutamise võimalused ja siinsed teisedki talispordivõimalused populaarsed nii linnaosaelanike kui ka teiste lähimate piirkondade – näiteks Viimsi, Lasnamägi, Kesklinn – elanike seas. „On tavapärane, et kohe kui ilm pisut talvisemaks läheb, hakkame saama rohkelt küsimusi uisutamise- ja suusatamise võimaluste kohta. Loodan, et algav talvehooaeg Pirital kujuneb pikaks ja talv tuleb lumerohke ning talispordiga tegelemiseks soodne,“ ütles Liinat ja lisas lõpetuseks: „On ju teada, et liikumine ja sportimine aitab tugevdada tervist ja pakub ka häid emotsioone ning seeläbi on abiks, et püsida tugev ja tulla toime hetke muutliku koroonaolustikuga.  Kutsun kõiki Piritale talverõõme nautima ja oma keha ning vaimu värskendama.“.

Pirita uisuhooaeg kestab detsembri algusest märtsi lõpuni. Soodsate ilmaolude korral on järgneva nelja kuu jooksul oodata Piritale uisutamist nautima umbes 30 000 inimest. Piritale 1600 ruutmeetri suurune uisuväljak on pealinna üks suuremaid ja asub Pirita jõe kaldal Pirita tervisespordi maja kõrval aadressil Rummu tee 3. Uisuplats on valgustatud ja mängib muusika. Kohapealt on võimalik laenutada uiske. Liuvälja kassa ja uisulaenutus asuvad Pirita tervisespordi majas. Avamispäeval on liuvälja üksikkasutuse tund kõigile külastajatele 1 eurot (tavahind 2,50 eurot). Uiskude laenutus maksab 4 eurot (eelkooliealised lapsed, õpilased, üliõpilased, pensionärid 2,50 eurot) ja laenutus on avatud kuni kl 20:45. Info tel 600 8333 E–P kl 10-22. Koolid, klubid ja lasteaiad info E-R 9.00-17.00  tel. 623 2153.

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse määrusest rakendab Pirita Spordikeskus koroonaviiruse levikut takistavaid meetmeid.

  • Kõigil külastajatel palutakse hoida distantsi ja desinfitseerida käsi
  • Uisulaenutuse ootealal ja siseruumides on kohustus kanda maski. Lisaks on soovitus kanda maski ka jääl viibides.
  • Uisulaenutuse hoonesse lubatakse korraga kuni 20 inimest
  • Uisutama tulemiseks tuleb esitada immuniseerimise või läbipõdemise tõend, mis kehtib koos isikut tõendava dokumendiga. Tõendit ei pea esitama alla 18 aastased külastajad.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.