"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
lumemöll tallinnas Lumekoristustehnika töötab täistuuridel, oodata on täiendavat lumesadu (0)
05. detsember 2021
Foto: Aleksandr Guzhov

Laupäeva öösel alanud ja päeva vältel kestnud lumesadu tõi linnatänavatele ligi sada hooldusmasinat ning lumekoristus ja libedusetõrje kestavad ööpäevaringselt.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et laupäeva varahommikul oli Tallinnas intensiivne lumesadu ja ühtekokku sadas maha kuni 15 sentimeetrit lund, ehkki ilmaprognoos ennustas maksimaalselt 3,5 sentimeetrit.

„Hommikust saadik oli nii keskkonna-ja kommunaalameti kui ka linnaosade lepingupartneriks olevatel tänavapuhastusfirmadel väljas kogu olemasolev tänavakoristustehnika. Töös on pidevalt ligi sada tänavakoristusmasinat, sealhulgas sahk-puisturid ja traktorid ning 33 käsitööbrigaadi,“ täpsustas Svet. „Järgnevatel öödel algab ka linnast lume äravedu neist kohtadest, kus liiklemistingimused on muutumas suurte lumevallide tõttu kitsaks.“

Ühtlasi tuletab abilinnapea kõigile autojuhtidele meelde, et ehkki talvistes oludes toimub lume- ja libedusetõrje pidevalt ja ööpäevaringselt, siis tuleb arvestada tihedas lumesajus keeruliste ja lumiste teeoludega ning varuda sihtkohta jõudmiseks piisavalt aega.

Ilmaprognoosi kohaselt jätkub lumesadu öösel ja ka homme, mistõttu tuleb olla valmis ka kõnniteede hommikuseks puhastamiseks.

Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on kinnistu või ehitise omaniku korraldada. Tallinna heakorraeeskirja kohaselt on kinnistuomanikel soovi korral võimalus linnalt tellida omanikule seadusega pandud korrashoiukohustuse täitmine ehk lume- ja libedusetõrje omanike puhastusalal. Vastava lepingu saab sõlmida keskkonna- ja kommunaalametiga, kui puhastatav kõnnitee asub ühistranspordiliiklusega magistraaltänava ääres.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.