"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
õnnelikumad ja tervemad lapsed Tallinn võtab suuna tervislikuma koolitoidu pakkumisele (0)
05. detsember 2021
Foto: Scanpix / Foto on illustreeriv

Tallinna linn osaleb järgmise aasta 1. jaanuarist kuni 2025. aasta 31. detsembrini lihtpartnerina Euroopa Liidu Horisont 2020 programmi projektis „SchoolFood4Change”, et võtta suund lastele senisest tervislikuma koolitoidu pakkumislee. 

Projekti eesmärk on juurutada kogu kooli toidukultuuri, mis aitab välja arendada koolitoitlustamise terviklikkust, kaasates õpilasomavalitsusi ja koolide-lasteaedade hoolekogusid. Toitlustamisel keskendutakse konkreetsele õppeasutusele ja selle liikmetele, integreerides toidutemaatikat erinevate õppeainetega. Koolitoidu võtmesõnadeks on jätkusuutlikkus ja tervislikkus, vahendab BNS.

Projekti käigus töötatakse välja individuaalne metoodika hindamaks tervise ja keskkonnamõjusid koolides ja lasteaedades. Samuti viiakse projekti raames läbi koolitusi koolide kokkadele ja köögipersonalile ning töötatakse välja uuenduslikke, kliimasõbralikke ja jätkusuutlikuid retsepte.

Projekti tulemuseks on õnnelikumad ja tervemad lapsed ning noored. Samuti paraneb Tallinna inimeste tervis ning üldine heaolu, kasvab kodanike teadlikkus tervislikust ja jätkusuutlikust toitumisest ja sellega kaasnevatest mõjudest tervisele kui ka keskkonnale.

Projekti kogueelarve on üle 12 miljoni euro, Tallinna osalus selles on 234 062,50 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.