"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
lumemöll tallinnas Tallinna raskete ilmastikutingimuste töögrupp asub arutama meetmeid olukorra parandamiseks (0)
05. detsember 2021
Foto: Ksenija Kurs

Viimastel päevadel Tallinnas maha sadanud lumi ulatub kohati kuni poole meetrini ning lumesadu on toonud linnatänavatele sadakond hooldusmasinat – lumekoristus ja libedusetõrje jätkub ööpäevaringselt. Abilinnapea Vladimir Svet on täna õhtuks kokku kutsunud ka raskete ilmastikutingimuste töögrupi, et arutada erakorralisi meetmeid olukorra parandamiseks.

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet tõdes, et täna hommikuks oli pealinnas maha sadanud sama palju lund, kui mullu detsembri-jaanuarikuu jooksul ehk vähemalt 35 sentimeetrit, kuid ulatudes paiguti isegi poole meetrini.

„Tänaseks oleme suurendanud lumekoristustehnika hulka ning töös on ligi 150 masinat, muuhulgas sahk-puisturid, traktorid, lumelaadurid ja lume väljaveotehnika. Lumekoristustööd käivad vahetpidamata, kuid lepingupartneritel esineb siiski raskusi õigeaegse lumekoristusega, seda just kõnniteedel,” märkis Svet.

“Arvestades sademete hulka, on see arusaadav, kuid me ei saa siiski leppida olukorraga ning seepärast oleme võtnud erilise tähelepanu just kõnniteede, aga ka bussipeatuste hoolduse. Ühtlasi alustame öösiti lume äraveoga neist kohtadest, kus liiklemistingimused on muutumas suurte lumevallide tõttu kitsaks,“ selgitas Svet. „Ehkki ilmaprognoos lubab veel lumelisa, siis püüame homme ehk uue töönädala hommikuks lume võimalikult kiiresti ära koristada.“ 

Ilmaprognoosi kohaselt jätkub lumesadu veel ka eeloleval ööl ja homme hommikul. Seetõttu  tuletab abilinnapea kõigile autojuhtidele meelde, et vaatamata pidevale lume- ja libedusetõrjele, tuleb siiski arvestada tihedas lumesajus keeruliste ja lumiste teeoludega ning varuda sihtkohta jõudmiseks piisavalt aega. „Niisamuti kutsume autojuhte tähelepanelikkusele, kui nende kodutänavale või -hoovi tekib ajutine parkimiskeelu märk, siis palume suhtuda sellesse mõistvalt, sest nii saame tänavatelt lume välja viia ning need uuesti kergesti läbitavaks muuta, tagades ka mugavad parkimistingimused,“ sõnas Svet.

Niisamuti tuleb kinnistuomanikel olla valmis ka kõnniteede hommikuseks puhastamiseks. Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on kinnistu või ehitise omaniku korraldada. Tallinna heakorraeeskirja kohaselt on kinnistuomanikel soovi korral võimalus linnalt tellida omanikule seadusega pandud korrashoiukohustuse täitmine ehk lume- ja libedusetõrje omanike puhastusalal. Vastava lepingu saab sõlmida keskkonna- ja kommunaalametiga, kui puhastatav kõnnitee asub ühistranspordiliiklusega magistraaltänava ääres.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.