"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
fotod ja video Raekoja ees avati jõulusõimede näitus (0)
06. detsember 2021
Foto Aleksandr Guzhov

Eesti-Rooma katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan sõnas, et tähistame peatset Jeesuse sündimist ja sellest on tulnud jõulusõimed, Joosep, Maarja ja Jeesuslaps. „See sümboliseerib kristlaste jaoks, ja mitte ainult kristlaste jaoks, vaid kõikide inimeste jaoks seda, mida pere üldse tähendab,“ lausus ta.

Vaata galeriid (27)

Jõulusõimede avamine ja sisseõnnistamine Tallinna vanalinnas on advendiaja oluline tähis. Selle kauni traditsiooni ellukutsuja on vanalinna Hariduskolleegium. Just nende eestvedamisel avati käesoleva aasta jõulusõimede näitus. Alguse sai see Raekoja võlvide all. 

“Me peame seda enda missiooniks tutvustada meie kristlikku kultuuri, tutvustada linlastele seda kultuuri, kust me pärit oleme. Ja seda, mis siin vanalinnas kunagi õitsenud on,” ütles Miikaeli Ühenduse tegevjuht Katrin Raie.

Vanalinna Hariduskolleegiumi noorte regilaulu saatel suunduti Raekoja juurest protsessioonile, mille käigus kirikuõpetajad õnnistasid erinevatel vaateakendel olevaid imekauneid Jõulusõimi. 

Eesti Evangeelse Luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilmaa meenutas, et kui me jõulude peale mõtleme, siis me mõtleme ju selle peale, et me tahame olla kõik koos. „Ühise perena – Jumala perena – tähistada kõige olulisemat sündmust mis üldse olla saab. Kus Jumal ise on saanud inimeseks – sündinud väikese lapsena ja saanud meie sarnaseks.“ 

Juba seitse aastat on jõulusõimede näitus Tallinna vanalinnas silmailu pakkumas. Alati on erilisel kohal olnud ka Krakowi jõulusõim, mille eest seisab siin hea Poola saatkond. 

Poola saatkonna esindaja Slawomira Borowska-Peterson ütles, et ta ei tea kas see on kõige uhkem ja kõige ilusam aga neile on see oluline. „Tihti ei saa koju sõita ja see väike Krakowi jõulusõim, mis ehib ühte Tallinna tänavat, tekitab mööda käies kodutunnet. Me oleme väga õnnelikud ja tänulikud.“ 

Tallinna Raekoja ees avati täna pidulikult jõulusõimede näitus. Näitus jääb avatuks 2022. aasta jaanuari keskpaigani.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.