"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Terviseamet: koostöö aitaks MEM Cafel suuri arveid vältida (0)
06. detsember 2021
Protestiaktsioon Terviseameti poolt suletud Mem Cafe ees. Pildil Elvis Brauer (vasakul) ja Varro Vooglaid. Foto: Scanpix

Kui koroonapiirangute eiramisega silma paistnud MEM Cafe soovib võimalikku rahalise nõude esitamist ja kulude kuhjumist vältida, oleks mõistlik asuda koheselt kohviku suletuna hoidmise ettekirjutust täitma, vahendab BNS.

Terviseameti pressiesindaja ütles esmaspäeval BNS-ile, et ettevõttel on igal ajahetkel õigus esitada terviseametile usaldusväärne kava selle kohta, et ta asub ise ettekirjutust täitma, hoides kohviku suletuna, mille järel langeb asendustäitmise vajadus ära.

Asendustäitmise tagamiseks tasub terviseamet mehitatud valve eest lepingu alusel 22 eurot tunnis ühe turvatöötaja kohta. Praegu on amet kaasanud ettekirjutuse täitmise tagamiseks päevasel ajal neli turvatöötajat. Täpsed vajadused, sealhulgas öisel ajal valve tagamine, vaadatakse üle jooksvalt, kuid hetkel on arvestatud võimalusega, et ettekirjutuse täitmist tuleb tagada ettekirjutuse kehtivuse lõpuni ehk järgmise aasta jaanuarini lõpuni.

Terviseameti pressiesindaja sõnul tasub asendustäitmisega seotud teenuse eest esialgu terviseamet, kuid kogukulu nõutakse täitmise järel sisse adressaadilt ehk MEM Kohvikud OÜ-lt. “Kui juriidilisel isikul puuduvad nõude täitmiseks vahendid, saab nõude pöörata juhatuse liikme vastu,” lisas ta.

Pressiesindaja sõnul möödus nädalavahetus MEM Cafe juures rahulikult ning asendustäitmise tagamisel ehk kohviku suletuna hoidmisel probleeme ei tekkinud. Ka politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja kinnitusel ei vajatud nimetatud kohviku juures nädalavahetusel politsei abi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.