"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Video Aasta parim sotsiaaltöötaja: mida aastad edasi, seda rohkem sotsiaaltööd tunnustatakse (0)
07. detsember 2021

“Mida aastad edasi, seda rohkem sotsiaaltööd tunnustatakse. On hakatud tajuma, et see on väga vajalik ja ka sotsiaaltöö valinud tunnevad ise selle töö tegemisest  rõõmu,” ütles Tallinna Laste Turvakeskuse Turvakodu üksuse juht Tiina Simson.

Tiina Simson on pälvis aasta parima sotsiaaltöötaja tunnustuse. Tänavu jagas Tallinn kokku 21 parimatele sotsiaaltöötajatele kokku 21 tänukirja.

Simson alustas sotsiaalvaldkonnas tööd  1997. aastal ning ta leiab, et selline tunnustus annab veel rohkem jaksu oma tööd teha.

Aino  Solodov,  kes on Põhja-Tallinna valitsuses sotsiaaltööd teinud alates 1993. aastast, on tunnustuse üle väga rõõmus. Naine on aastakümnete jooksul aidanud sadu paljulapselisi peresid ning paljud nendest peredest peavad Ainot meeles veel aastaid hiljem.  

“Ma olin neile rasketel aegadel väga suureks abiks ja tänuavaldusi on mulle palju saadetud,“ lausus ta. „Neid on ka meiliteel tulnud. See on meeldiv tagasiside. Oluline on väga põhjalikult kliendi muredesse süveneda ja kui on abi vaja siis ka  tõeliselt aidata. See teebki mulle rõõmu, kui ma saan inimesi aidata.”

Viimased kaks aastat on näidanud, kui oluline roll  on meie ühiskonnas pühendunud sotsiaaltöötajatel. Ent tagaplaanile jääb sageli sotsiaaltöötaja ise. Seetõttu on tunnustamine väga oluline.

Tallinna abilinnapea leiab, et tunnustamine on väga hea võimalus toetuste, teenuste, eelarveridade ja taotluste tagant näha ka päris inimest. “Nendest tegelikult sõltubki sotsiaaltöö edukus, nad panustavad igapäev sellesse, et sotsiaaltöö Tallinnas toimiks,” lisas Beškina.

Tunnustamiseks esitatud sotsiaalvaldkonna töötajate juures väärtustati nii professionaalsust,  inimlikke väärtusi kui ka nende tööpanust abivajajate elukvaliteedi tõstmisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.