"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Ajaloomuuseumi uueks juhiks valiti Jaanus Rohumaa (0)
07. detsember 2021
Jaanus Rohumaa. Foto: Scanpix

“Jaanus Rohumaa on Eesti arengusse väga palju panustanud juhtides nii Eesti vabariigi sajanda aastapäeva kui ka Tallinna kultuuripealinna programmi. Eesti ajaloo ja siinse kultuuriloo mõtestamisega on ta tegelenud sisuliselt kogu oma elu ning ta on teinud seda väga erinevatel viisidel. Rohumaa tugev sotsiaalne närv aitab ajaloomuuseumi rolli ühiskonnas kasvatada ning tema kogemus toob vajalikku sünergiat muuseumi eri teemavaldkondade ehk ajaloo, filmi, teatri ja muusika sisuliseks koostööks,” rääkis muuseumi nõukogu esimees Merilin Piipuu. 

Eesti ajaloomuuseumi nõukogu valis konkursi kaudu muuseumi uueks juhiks Jaanus Rohumaa, kes alustab tööd 10. jaanuaril.

Rohumaa on seniajani töötanud riigikantseleis, varem on ta töötanud Tallinna linnateatris lavastajana, seejärel oli ta presidendi kultuurinõunik ja Tallinn 2011 Euroopa kultuuripealinna programmijuht. Ta on omandanud kõrghariduse Eesti muusika- ja teatriakadeemias lavastaja erialal.

“Ajaloomuuseum on Eesti vanim mäluasutus ja samas suuri võimalusi pakkuv tänapäevane külastuskeskus. Olen veendunud, et koordineeritud meeskonnatöö ja avatud suhtluse kaudu koostööpartneritega suudame Eesti ajaloomuuseumi tõsta endale väärilisele positsioonile nii Eesti kui ka maailma muuseumimaastikul,” ütles Rohumaa.

Eesti ajaloomuuseum on Eesti üks vanemaid ja suuremaid muuseume, mille filiaalid on Pirital asuv Maarjamäe loss koos tallihoone ja filmimuuseumiga. Samuti kuulub ajaloomuuseumi alla Suurgildi hoone ning Eesti teatri- ja muusikamuuseum Tallinna vanalinnas. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.