"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Coop Panga kasum kasvas novembris poole võrra (0)
10. detsember 2021
Coop panga juht Margus Rink. Foto: Scanpix

Coop Pank teenis novembris miljon eurot puhaskasumit, mida on 51 protsenti enam kui möödunud aastal samal ajal.

Aasta üheteistkümne esimese kuuga on pank teeninud 12,5 miljonit eurot puhaskasumit, mida on kaks korda rohkem kui aasta tagasi samal perioodil, vahendab BNS.

Panga klientide arv kasvas novembris 2400 võrra ja ulatus kuu lõpuks 112 400-ni. Aastaga on kliendibaas kasvanud 34 protsenti.

Panga klientide hoiuste maht kasvas novembris üheksa miljoni euro võrra 1,06 miljardi euroni. Äriklientide hoiused kasvasid 10 miljonit ja eraklientide hoiused viis miljonit eurot. Rahvusvahelistelt platvormidelt kaasatud hoiuste maht vähenes kuus miljonit eurot. Aastaga on panga hoiuste maht kasvanud 42 protsenti.

Panga laenuportfell kasvas novembris 45 miljoni euro võrra ja jõudis kuu lõpu seisuga 914 miljoni euroni. Ärilaenud kasvasid 33 miljonit eurot, kodulaenud üheksa miljonit eurot, tarbimisfinantseerimine miljon eurot ja liising kaks miljon eurot. Aastaga on panga laenuportfell kasvanud 42 protsenti.

Novembris tehti laenude allahindluseid 400 000 euro ulatuses.

Võrreldes möödunud aasta üheteistkümne esimese kuuga on käesoleval aastal sama ajaga panga netotulud kasvanud 27 ja tegevuskulud 21 protsenti.

Panga omakapitalitootlus oli novembris 11,5 protsenti, kulu-tulu suhe 58,5 protsenti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.