"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
video ja fotod Piparkoogimaania näitus on taas avatud (3)
10. detsember 2021

Tallinna jõulude lahutamatuks osaks on juba 14 aastat olnud PiparkoogiMaania näitus, nii ka seekord. Küll aga napilt, sest koroonaolukorrast tingituna pandi tänavune näitus kokku rekordajaga.

Vaata galeriid (51)

Traditsiooniline “PiparkoogiMaania” näitus on taas avatud. Sel aastal on alapealkirjaks muusika ning endale tuttavaid noote leiab sealt kindlasti igaüks.

Tallinnas Pärnu maanteel asuvas disaini ja arhitektuurigaleriis saab näha väga erinevaid piparkoogikujusid ning kokku kulus nende valmistamiseks 200 kilo piparkoogitainast.

“Esimest korda peale 15 aastat pidi PiparkoogiMaania näitus üldse ära jääma, kuna oktoobri alguses, kui me tavaliselt alustame, oli olukord väga tume,” ütles PiparkoogiMaania kaaskorraldaja Mari-Liis Laanemaa. “Aga kaks nädalat ja kaks päeva tagasi vaatasime mehega üksteisele otsa ja vaatasime kalendrisse, et meil on kaks nädalat aega- me ju veel jõuame. On täielik ime, et kogu see näitus on korraldatud kahe nädalaga. Tegemist on ikka tõelise piparkoogimaaniaga!”

Sel aastal kohtab näitusel mitmeid tuntud muusikuid, kuid ka muusikainstrumente ning muud heliloominguga seotut.

“Meil on igal aastal umbes 100 professionaalset kunstnikku, arhitekti ja disainerit, kes võtavad taigna ja loovad sellest imelisi teoseid,” lisas Laanemaa.

PiparkoogiMaania 2021 näitus on avatud 7. jaanuarini.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Valentina Veersoo
27. dets. 2021 16:01
Tere, ei leia pileti hinda pensionärile.
Mari -Liis Laanemaa
13. dets. 2021 15:25
Piparkoogimaania toimub tänavu 16 korda
Mari-Liis Laanemaa
11. dets. 2021 09:16
Piparkoogimaania toimub sel aastal 16 korda.