"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Yana Toom korraldab täna veebikonverentsi „Unustatud eurooplased“ (0)
10. detsember 2021
Yana Toom. Foto: Svetlana Aleksejeva

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom korraldab täna veebikonverentsi „Unustatud eurooplased“, mis on pühendatud kodakondsuseta isikute, eelkõige Eesti ja Läti alalistele elanike probleemidele.

Üritus toimub Euroopa Parlamendi fraktsiooni Renew Europe egiidi all ning Euroopa tuleviku konverentsi raames, vahendab BNS.

Konverentsil osalejad püüavad vastata kodakondsusetusega seotud päevakajalistele küsimustele, kas kodakondsusetus on Eestis ja Lätis igavene; kas see on rahvusvaheliste kohustuste rikkumine; kas suur hulk kodakondsuseta isikuid Eestis ja Lätis on märk diskrimineerimisest; kas Euroopa Liit peaks aitama kodakondsuseta isikute probleeme lahendada; kas Euroopa Liidu pass tuleks kasutusele võtta ja väljastada see mittekodanikele; kas mittekodanikud võivad saada Euroopa Liidu kodanike õigused, sealhulgas liikumisvabaduse ja õiguse osaleda Euroopa valimistel?

Konverentsil osalevad Euroopa Parlamendi liikmed Yana Toom ja Nils Ušakovs, inimõiguslased Laura van Waas, Boriss Cilevičs ja Kari Käsper, juristid Aleksei Dimitrov ja Vadim Poleštšuk.

Veebikonverentsi „Unustatud eurooplased“ saab vaadata veebilehelt https://app.livecasts.eu/forgotten-europeans .

Oma kommentaare, küsimusi ja ettepanekuid, mis aitaksid kodakondsusetuse probleemi lahendada, võib avaldada juba praegu. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.