"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video Aastavahetus tuleb Tallinnas rahulik: tavapärased turistid sel aastal siia ei jõua (0)
11. detsember 2021
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Killu Maidla.

Tallinna aastavahetus tuleb tavapärasest tagasihoidlikum. Lisaks muude välisturistide vähesusele jäävad seekord hõredaks ka Venemaalt tulijate read.

Koroonaaeg on suurtele uusaastapidudele kriipsu peale tõmmanud. Kui varem oli nii aastavahetusel kui uuel aastal Tallinnas hulgaliselt turiste Venemaalt, siis tänavu on neid napilt.

“Tooni annavad skandinaavlased, on Saksamaalt, natukene Soomest, aga põhiliselt on ikkagi Eesti oma inimesed, kes ringi liiguvad. Tavapäraselt vene turiste oli ikkagi kümnetes tuhandetes nii detsembri lõpus kui jaanuari alguses ja see on olnud hästi tänuväärt klientuur, sest see on aeg, kus võibolla teised rahvad nii väga palju ei reisi,” selgitas Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Killu Maidla.

“Venemaa on ise kehtestanud reisipiirangud, et mööda maismaapiiri ei saa ju tulla muidu kui ainult tööle, õppima või ravi eesmärgil. Hästi palju segadust on ja sellist julgust, et võtta ette suur mahukas programm, millega kaasnevad kulutused, teadmata, kas pidu üldse toimuma saab, seda riski ei ole väga paljud võtnud.”

Tallinna hotellidest pole ükski täis broneeritud, restoranid aga ootavad märku valitsuselt. Mis uusaastapidu see ikka on, kui restoranid tuleks sulgeda kell 23.

“Nagu iga aasta – me iga aasta lõpus oma majades korraldame siis aastalõpu õhtusöögi ka väikse esinejaga. See aasta samamoodi, kuigi ega me keegi tea, kuidas see välja kukub, eriti arvestades kellaajapiiranguid ja ka muid mõjutavaid tegureid, aga tänaseks on meil kahes majas niiöelda avalikult välja kuulutatud need üritused. Me loodame et rahvas tuleb. Hetke seisuga küll broneeringuid on kuskil kakskümmend viis kuni kolmkümmend, aga selle aasta trend on üldse nii, et broneeritakse suht viimastel hetkedel,” kõneles restoran Noa omanik Tõnis Siigur.

Pandeemiaeelse olukorraga võrreldes on näiteks Tallinna ja Peterburi vahel sõitvate bussireisijate hulk langenud kolmveerandi võrra. Rongiliiklust Venemaa vahel pühade ajal ei ole.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.