"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
Eestit läbinud lennureisijate arv vähenes mullu natuke enam kui EL-is (0)
11. detsember 2021
Foto: Ilja Matusihis

2020. aastal langes lennureisijate arv Euroopa Liidus (EL) aasta varasemaga võrreldes 73,3 protsenti, Eestis oli langus samal ajal 73,7 protsenti. 

Enim, 83,3 protsenti, vähenes lennureisijate arv mullu Sloveenias, järgnesid 82,4 protsendiga Slovakkia ja 81,9 protsendiga Horvaatia, vahendab BNS.

Väikseim langus oli Luksemburgis, kus lennureisijate arv vähenes aastavõrdluses siiski ligi kaks kolmandikku ehk 67,3 protsenti. 

Väljastpoolt või -poole EL-i reisijad moodustasid kõigist möödunud aastal regioonis reisijatest 45 protsenti, EL-i sisesed reisijad 33 protsenti ja riigisisesed reisijad 22 protsenti. 2019. aastaga võrreldes vähenesid nii EL-i väliste kui -siseste reisjate osakaalud, vastavalt 6 ja 1 protsendipunkti võrra. Riigisiseste reisijate osakaal seevastu kasvas teiste kategooriate arvelt. 

Kokku oli EL-is mullu 277 miljonit lennureisijat. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.