"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Viinis avaldas vaktsineerimiskohustuse vastu meelt üle 40 000 inimese (2)
11. detsember 2021
Foto: Scanpix

Austria pealinnas Viinis avaldas laupäeval mitukümmend tuhat inimest meelt koroonameetmete vastu, sealhulgas vaktsineerimiskohustus ja kodus püsimise käsk vaktsineerimata inimestele.

Politsei teatel osales meeleavaldusel umbes 44 000 inimest, vahendab BNS.

Piiranguvastased on nädalavahetuseti tänavaile tulnud alates sellest, kui Austria otsustas läinud kuul esimese EL-i riigina teha koroonaviiruse vastu vaktsineerimise kohustuslikuks.

Novembris kehtestatud osaline lukustus lõppeb vaktsineeritute jaoks pühapäevast. Teised peavad koju jääma.

“Ei vaktsiinifašismile,” seiseis ühel protestiplakatil.

“Ma ei ole neonats ega huligaan,” öeldi teisel. “Ma võitlen vabaduse eest ja vaktsiini vastu.”

Vaktsineerimine muutub veebruarist kohustuslikuks kõigile üle 14-aastastele elanikele, erand tehakse vaid tervislikel põhjustel.

Valitsuse teatel ei hakata kedagi jõuga pookima, kuid vaktsiinist keeldumise korral tehakse esmalt 600 eurone trahv, mis võib tõusta hiljem 3600 euroni.


Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nentija
12. dets. 2021 10:59
Austriast on pärit nii Adolf Hitler kui ka Richard Coudenhove - Kalergi ... Aastal 1925 ilmusid nende kahtlase väärtusega raamatud "Mein Kampf" ja "Praktischer Idealismus".
Minu Arvamus
12. dets. 2021 02:36
Huvitav, mida Austria valitsus selle sundvaktsineerimisega saavutada tahab? Kas, et kõik on nakatunud, aga haiglad on tühjad? Siiani pole teada, millistel tervislikel põhjustel üldse vaktsineerida ei tohi, sest on palju juhtumeid kus vaktsiini saanu tervislik seisund järsult halveneb, mõni ka sureb. Siis muutub see sundvaktsineerimine elukõlblikkuse testiks ja nii mõnelegi sundeutanaasiaks. Sest kui haiglates on kolmandik kaks korda vaktsineerituid, siis kuipalju neid nakatunuid vabalt ringi liigub ja viirust levitab? Nii võibki vaktsiininõela otsa elama jääda, iga mõne kuu takka uut doosi saades. Kuhu vaktsiinitootjad ja selle vahendajad seda raha panema hakkavad?