"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
USA välisministeerium märkis G7 ühtsust Venemaale vastuseismisel (1)
12. detsember 2021
USA välisminister Antony Blinken. Foto: Scanpix

USA ja tema Euroopa liitlaste seisukohad Venemaa võimalikule Ukraina vastasele agressioonile reageerimisel ühtlustuvad jätkuvalt, teatas laupäeval Ühendriikide välisministeerium.

USA välisministeeriumi esindaja märkis G7 ühenduse riikide ühtsust Venemaale vastuseismisel pärast USA välisministri Antony Blinkeni kohtumisi Euroopa kolleegidega, vahendab BNS.

“Ma arvan, et me jõuame sellele iga päevaga aina lähemale,” ütles välisministeeriumi kõneisik vastuseks küsimusele, kas Venemaa Ukraina vastaste tegevuste intensiivistumisel on võimalik kokku leppida esimeses etapis reageerimiseks.

Venemaa on toonud Ukraina piirile 100 000 sõjaväelast ja Ukraina on peateema nädalavahetusel toimuval G7 välisministrite kohtumisel Liverpoolis.

USA president Joe Biden ja Venemaa president Vladimir Putin kohtusid sel nädalal virtuaalselt, misjuures Washington ähvardas Moskvat sanktsioonidega, kui see peaks Ukrainat ründama. 

“Lääs ja tema liitlased peavad seisma ühtsena autoritarismi vastu,” ütles  Briti välisminister Liz Truss laupäeval G7 välisministrite kohtumisel, mis on pühendatud Venemaast ja Hiinast lähtuvatele ohtudele.

Kahepäevane kohtumine Liverpoolis on G7 liikmete viimane silmast silma kokkusaamine Suurbritannia eesistumise ajal. Järgmisel aastal võtab teatepulga üle Saksamaa.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei keegi
12. dets. 2021 14:00
Ukraina küsimuse tuum on Donbassi autonoomia vastavalt Minski kokkulepetele. Veel mõni aeg tagasi oli see küsimus pidevalt peavoolu hambus, pruukis aga Ukrainalt nende täitmisest distantseeruda kui meedia kohe suu vett täis võttis.