"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Mustamäe huvikooli uus maja saab linlastele uueks kontserdipaigaks (0)
13. detsember 2021

“Hakkasin juba pisikesena koorilauljast isa käekõrval siin käima. Kogu aeg on olnud siin tore ja armas,” rääkis Mustamäe huvikooli lauluõpilane Maia Mägi. Mustamäe laste huvikoolile hakatakse kohe ehitama uut maja ning seni kitsastes oludes tegutsenud segakoor, kus Mägi solistina esineb, saab seal päris oma ruumi.

Mägi hakkas huvikeskuses käima viieaastase tirtsuna isa käekõrval. “Isa käis segakooris Hellas laulmas. Nii ma sinna majja sattusin ja olen olnud seal juba kümme aastat,” lausus huvikeskuses lauluõpingute aja jooksul neiuks sirgunud Maia. Tema meelest ei tekita huvi muusika või mis tahes muu tegevuse vastu mitte niivõrd uus maja, kui ikka see, mida seal pakutakse. “Kogu aeg on tore ja armas olnud siin käia,” ütles ta.

“Aga veel toredam saab olema muidugi uue maja valmides, kui segakoor, mille solistina ma ikka üles astun, saab päris oma ruumi. Lisaks veel korralik aula, kus kontserte teha, ja vabaõhulava, kus suviti esineda. See juba on midagi!”

Huvikooli direktor Erna Podjakova loodab juba ületuleva aasta algul uude majja sisse kolida. Direktor loetles saale ja klassiruume, mis kõik saavad olema. “Meile tulevad spordisaal ja tantsusaal,” märkis ta. “Nende juurde duširuumid ja sisseehitatud kapid riiete hoidmiseks. Meil tuleb eraldi ruum robootikaringile, praegu on robootika ühendatud arvutiringiga. Me saame edasi arendada oma tehnikaringi ning kokandust ja teha eri suunitlusega kunsti. Kavatseme avada ka zumbatantsuringi ja noorte teadurite ringi.”

Juba sel aastal avas huvikool kaks uut ringi, mis on muutunud väga populaarseks. Need on kikkpoks vanematale ja lego konstrueerimine noorematele lastele.

Terrass ja loodusõpperada

Huvikoolis tegutseb praegu tervelt 89 ringi ja uue maja valmides lisandub neid veel. Neis käivad 4-19-aastased lapsed ja noored. “Me oleme tõesti väga õnnelikud,” ei väsinud direktor kinnitamast. “Uues aulas on võimalik tegutseda meie väga heal teatriringil. Sinna tuleb päris lava, kulissid ja tehnika. Väliterrass annab aga võimaluse õuesõppeks ja see on tänapäevase hariduse andmise üks suundi – kui võimalik, teeme õpet õues. Välilaval saame anda ka toredaid teatrietendusi ja ka noortekoori lauljad saavad seal esineda, anda kontserte mitte ainult oma maja rahvale, vaid kõikidele, kes soovivad kuulama tulla.”

Lisaks õuesõppele saab juba lähemas tulevikus lausa huvikooli juurest siirduda loodusõpperajale. “See oli meie ammune soov, et niisugune rada oleks,” jätkas direktor. “Me tahame, et kõik Mustamäe õppeasutused hakkaksid seda kasutama. Ainuüksi meie mikrorajoonis on kaks kooli ja kolm lasteaeda, nemad saavad seal oma tunde läbi viia.”
Huvikooli juurde rajatakse ka korralik väike spordiväljak koos jõulinnakuga. “Meie õueala on väga roheline ja kõik puud jäävad ehituse käigus alles. Ja muide, tuleb ka väike rohelusse uppuv puhkenurk, kus saab istuda, mõtiskleda ja lasta oma fantaasial lennata. See on väga oluline loomingulistele lastele, kes meil siin ringides käivad.”

Vana maja on olnud direktori väitel küll väga hubane ja kodune, aga jäänud arengule jalgu. “Märkasime ammu, et meie ruumid ei sobi tänapäeva huviringide tööks,” ütles ta. “Uue projekti järgi tuleb maja küll sama suur ehk 2500-ruutmeetrine, aga kogu planeering on tänapäeva huvihariduse nõudmisi arvestav.”

Koht tantsimiseks

Huvikoolis on koolivaheaegadel korraldatud mitmeid lastelaagreid, ka talvisel ja sügisesel vaheajal. Uut spordiväljakut saavad laagrid kasutada liikumist vajavate tegevuste jaoks.

Kõik õpetajad on saanud tutvuda uue maja projektiga, mille klassid on varustatud moodsate õppevahenditega. Nad said projekteerijatele ka oma erisoovid edasi öelda. “Ma loodan, et uue majaga tuleb meile aina rohkem lapsi, sest eks neid meelitab ka moodne ja tänapäevane sisseseade ja võimalused kasutada uut tehnikat. Meil on olnud väga head ringijuhendajad-õpetajad, aga heal keskkonnal on samuti oluline osa noorte köitmisel. Huviharidus on iga õpilase edu pant,” rääkis direktor.

Esmapilgul võib tunduda imelik, et just moodsa šõutantsu viljelejatest kasvavad tulevikus tublid rahvatantsijad, kes meie tantsupidude edasi kestmisele õla alla seavad. Huvikooli moodsa tantsu ring, mis kannab nime Jeté, ongi õpetaja Eneli Rüütli sõnul sidunud tänapäevast tantsu ja klassikalist eesti folkloori. “Ja nagu näha, lastele see meeldib,” lausus ta. “Meeldib ka publikule kõikjal, kus me oleme esinemas käinud. Jeté tantsijad võtavad alati osa ka rahavatantsupidudest, see on saanud meil juba traditsiooniks.”

Uue maja üle on rõõmsad kõik tantsulised. “Me harjutame praegu asenduspinnal, sest kolisime vanast majast välja ja ringi töö käib ajutiselt mujal. Seda enam on uue maja ootus väga suur,” ütles Rüütli.

Valminud on juba Tondiraba ja Kopli huvikool

“Huvikoolid ei ole üksnes haridusasutused, vaid ka omamoodi kogukonnakeskused, kus käivad koos lapsed ja täiskasvanud,” lausus abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Abilinnapea ütles, et lisaks lasteaedadele ongi linn võtnud fookusesse huvikoolide nüüdisajastamise. “Huvikoolid ei ole üksnes haridusasutused, vaid ka omamoodi kogukonnakeskused, kus käivad koos nii lapsed kui ka täiskasvanud,” selgitas ta.

“On väga oluline pakkuda kogukonna ootustele vastavat õpikeskkonda ja tingimusi vaba aja veetmiseks.”
Mitmed plaanid on linnal juba ellu viidud. Nelja aasta eest valmis Tondiraba huvikool, sel sügisel kolis uude majja Kopli huvikool ja lõppemas on Tallinna muusikakooli hoone põhjalik uuendamine. “Nüüd algab Mustamäe huvikooli ehitus ning on hea meel tõdeda, et uue maja valmimisega saab kool tegutsemiseks palju paremad võimalused kui seni,” lausus abilinnapea.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.