"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
ettevaatust petukõnedega Ennast politseinikuks nimetanud kelmid petsid välja kümneid tuhandeid eurosid (1)
14. detsember 2021

Politsei asus sel nädalal uurima kolme juhtumit, kus Harjumaal elavad mehed kaotasid järjekordsetele kelmidele kümneid tuhandeid eurosid.

Esmaspäeval 13. detsembril sai politsei teate et 10. detsembril helistati Pirital elavale 27-aastasele mehele, helistaja esitles end politseinikuna ja teatas, et keegi soovib mehe nimele võtta laenu. Probleemi lahendamiseks suunati kõne edasi väidetavale pangatöötajale, kes palus võimaliku andmelekke kontrollimiseks ja peatamiseks mehel alla laadida AnyDesk rakendus, siseneda mobiilipanka ja kinnitada kontrolltehing Mobiil-ID abil, mida avaldaja ka vastavalt juhistele tegi. Selle tulemusena tehti mehega seotud ettevõtte kontolt tundmatu isiku kontole makse summas 10 000 eurot.

Ka sai politsei avalduse, et 9. detsembril helistas Põhja-Tallinnas elavale 41-aastasele mehele vene keelt kõnelev naine, kes esitles end politseiameti töötajana ja teatas, et mehe nimele tahab keegi võtta laenu, isik on tuvastatud ja on tagaotsitav. Seejärel teatas naine, et on vaja lahendada probleem pangaga ja suunas kõne väidetavalt pangale. Mehega hakkas rääkima vene keelt kõnelev mees, kes esitles ennast LHV Panga töötajana ja teatas, et mehega võtab ühendust LHV krediidiosakonna töötaja, kes juhendas avaldajat minema firma Bondora AS-i leheküljele.

Seal vormistas mees vastavalt juhistele laenutaotluse summas 2000 eurot ja kinnitas selle Mobiil-ID abil. Mees sisenes oma pangakontole ja nägi, et arvele laekus 2000 eurot. Seejärel küsis väidetav pangatöötaja mehelt panga kasutajatunnust, mille ta ka andis. Seejärel sai mees pangaarve numbri, kuhu raha üle kanda. Mees tegi ülekande summas 2000 eurot ja kinnitas selle Mobiil-ID abil. Pärast telefonikõnet kontrollis mees oma pangaarvet ja avastas, et sealt on varastatud raha summas ligi 2900 eurot.

Lisaks laekus politseile esmaspäeval teade, et Rae vallas Jüris elavale 25-aastasele mehele helistas vene keelt kõnelev naine, kes esitles end SEB Panga turvaosakonna töötajana. Naine ütles, et mehe nimel taotleti firmast Bondora AS laenu summas 7200 eurot, kuid ta üritab taotlust koos mehega peatada. Naine ütles, et taotluse tühistamiseks tuleb mehele Bondorast sõnum PIN-koodiga, mille mees ka sisestas. Pärast telefonikõnet sõitis sõitis mees SEB Panga kontorisse, kus peatati tema kontol tehtavad ülekanded. Mehe nimel oli võetud firmast Bondora AS-ist laenu 7200 eurot. Petised olid suutnud teha ka kolm ülekannet kogusummas üle 1100 euro. Kelmusega tekitatud kahju on kokku üle 8300 euro.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kui kätte saadakse
14. dets. 2021 19:46
Politseinike sildi all selline esinemine on raskendav asjaolu.