"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Avatud Uisuplatsid Vanalinnas koos klassikaaslastega uisutanud Uku: mõni trikk tuleb isegi välja, kuigi suur trikimees ma ei ole (0)
14. detsember 2021

Käes on aeg, mil nautida värskes õhus talverõõme. Tallinna uisuplatsidest on kahtlemata paljude lemmik Vanalinna uisuplats Harju tänaval. Õhtupimeduse saabudes saab sel uisuväljakul, ajaloohõnguliste hoonete ja jõuluvalgustuste keskel tunda romantilist õhkkonda. 

Päevasel ajal kohtab platsil hoopiski mitmeid lustlikke kooliõpilasi, kes koguvad plusspunkte kehalise tunde jaoks. “Täna uisutan esimest korda sellel aastal. Mõni trikk tuleb isegi välja, kuigi suur trikimees ma ei ole,” naljatas Vanalinnas koos klassikaaslastega uisutanud Uku. 

Uisuplatse leiab Tallinnast mitmeid. Laupäeval avati uus Eesti moodsaim väliuisupark ka Tondiraba pargis.  “Kui me arutasime Tondiraba pargi kontseptsiooni, siis eesmärk oli, et nii suvel kui ka talvel oleks see paik inimestele atraktiivne,” ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Ühe meeleoluka uisutamise juurde käivad ka ikka mõningad trikid. Iluusutaja Elena Glebova sõnul saab lihtsamaid piruette ja trikke igaüks ka ise selgeks õppida. “Neid saab täiskasvanud inimene ühe nädalaga või isegi paari trenniga selgeks, kui on füüsiline ettevalmistus olemas,” sõnas Glebova.

Iluusiutaja sõnul saab õigeid tehnikaid õppida ka Youtube videote abil, kuid ei tohi unustada turvalisust.  “Mina soovitan kõigile panna kindlasti kiiver pähe, sest kukkumisi tuleb – sellega peab arvestama,” lausus ta.

Riietuse osas soovitab Glebova uisutamiseks panna jalga suusapüksid ning selga vesti, et käed saaksid vabalt liikuda.

Tallinna uisuplatsidel jääb tunniajane sõit alla 10 euro. Uisulaenutus on alla 5 euro ja kiivrilaenutus on tasuta. Täisealistel külastajatel tuleb ette näidata COVID tõend.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.