"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Olümpiakomitee kinkis Tallinnale 150 paari uiske Sõõrumaa: kui sa tahad, et inimesed ka vanemas eas liiguksid, siis nad peaksid juba koolieas spordipisikuga nakatuma (1)
15. detsember 2021

Eesti Olümpiakomitee poolt Tallinnale kingitud 150 uisupaarist 70 läheb jagamisele Pirita majandusgümnaasiumi ja Lasnamäe vene gümnaasiumi vahel. Uisud on mõeldud kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks ja raha nende eest ei küsita.

Vaata galeriid (65)

Lasnamäe Vene gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Andres Jaakman on väga rõõmus selle üle, et kool endale lisa uisupaarid sai. “Enne seda sellist võimalust meil ei olnud,” nentis Jaakman. “Ma nägin, et koolis saab uisutamist lastele korraldada ja see on fantastiliselt huvitav.”

Ülejäänud 80 uisupaari antakse üle Pirita spordikeskusele ja Härma kiiruisustaadionile, et ka muu rahvas saaks uisuspordiga tegeleda. Eesti Olümpiakomitee üks suurematest eesmärkidest ongi toetada rahva liikumisharrastuste kujunemist, uiskude kinkimine koolidele projekti „EOK tuleb kooli“ on üks osa sellest, kuidas sport lasteni viia. Kokku on üle Eesti üle antud 850 uisupaari.

“Kui sa tahad, et inimesed ka vanemas eas liiguksid, siis nad peaksid spordipisikuga tegelikult juba nakatuma koolieas,
seetõttu meie eriline rõhk ongi just koolilaste toetamisel,” ütles Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

Et Jääs on mingi maagia, nentis ka kahevõistluse olümpiapronks Allar Levandi, kes isegi vabalt uisutab. Levandi meelest on ka uisusport laste ja noorte hulgas järjest populaarsem, kuid vajab veel toetamist. “Kui jäähalle oleks rohkem Tallinna linnas, siis ma arvan, et ta muutuks väga populaarseks,” lausus Levandi. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev tõdes, et kuigi avalikke uisuplatse on sel aastal pea igas Tallinna linnaosas, on neid tõenäoliselt tulevikus ka juurde vaja. “See sport on populaarsemaks muutumas, see on jäähoki, uisutamine, kiiruisutamine ja siinkohal me peame mõtlema sellele, et jäähalle ja liuvälju peaks olema juba palju rohkem,” lausus abilinnapea.

Härma kiiruisustaadion Lasnamäel Koorti tänaval tegutseb sellisena teist hooaega, koha peal on olemas ka uisulaenutus.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

teada värk
15. dets. 2021 21:44
Pisikuga on lihtsam kui viirusega. Sellest saab jagu antibiootikumiga.