"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
video Tänavuse kõige korralikuma ja puhtama ehitusplatsi pidaja sai linnalt tänukirja (0)
15. detsember 2021
Riser Ehitus OÜ juhatuse liige Karmo Pärnoja ja Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. Foto: Mats Õun

„Tallinnas on traditsioon, et aasta lõpus kuulutame välja, kes on siis linnas kõige korralikum, kõige parem ehitusplatsi pidaja ja selleks teevad keskkonna- ja kommunaalameti ametnikud koostöös kolleegidega munitsipaalpolitseist iga-aastaselt kontrollreide ehitusplatsidel kõikides Tallinna linnaosades,“ kirjeldas abilinnapea Vladimir Svet.

Kontrollreide ehitusplatsidele on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldanud alates 2005. aastast. Konkursi eesmärgiks on kontrollida ehitusobjektide heakorda, juhtida ehitajate tähelepanu vajakajäämistele ja selgitada välja korrektseim ehitusplats linnas. Tallinna parima ja korrektseima ehitusplatsiga ehitusettevõtjaks aastal 2021 tunnistati kontrollreidide tulemusel Riser Ehitus OÜ.

„Ehitusplatside heakorral on oluline osa linlastele turvalise, tervisliku ja puhta elukeskkonna tagamisel,“ ütles Vladimir Svet. „Me peame pöörama aina rohkem tähelepanu sellele, et linnas toimuvad ehitustööd võimalikult vähe häiriks elanike igapäevaseid liikumisteid ja ei kujutaks liiklejatele ohtu. Ehitusplatsidelt kanduv tolm ja mustus ei tohi kanduda kõrvaltänavatele. Seetõttu plaanime tõhustada edaspidi järelevalvet ehitusplatsidel ja nende ümbruses toimuva üle ja jätkame ka korralike ehitajate esile tõstmist.“

Tänavuse parima ja korrektseima heakorraga ehitusettevõtja selgitas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti moodustatud hindamiskomisjon välja 15 kontrollreidi käigus, kus kontrolliti 71 ehitusobjekti heakorda. Parima heakorraga ehitusplatsi eeskujuks tunnistati Riser Ehitus OÜ objekt – Kawe City büroohoone ehitus (Estonia pst 19/Tatari tn 1), mida kontrolliti kümnel reidil.

Riser Ehitus OÜ ehitusplats vääris Sveti sõnul esiletoomist mitmel põhjusel. „Ehitusobjekti territoorium oli ümbritsetud piiretega, objektile oli paigaldatud teabetahvel ehitustöö tegija kohta ning ka jalakäijatele ohutuse tagamiseks Tatari tänaval oli välja pandud nõuetele vastav märgistus. Ehitusmaterjale transportiv rasketehnika oli paigutatud kitsastes oludes oskuslikult ning kasutusel olid liiklust ümberreguleerivad skeemid,“ loetles Svet ja lisas: „Ka ehitusmaterjalid olid korrektselt ladustatud ning objektilt väljuvatel sõidukitel pesti rehve, et vältida pori kandumist linnatänavale. Utiliseerimiseks mõeldud ehitusjäätmeid ladustati lühiajaliselt ning lenduvad jäägid olid tuule eest kaetud nii, et linnakeskkonda tolmu ja mustust ei kandunud. Ehitusplatsi korrektsust näitas omamoodi ka see, et naaberkinnistute elanikelt ehitustolmu ja müra kohta kaebusi ei laekunud.“

Hindamiskomisjoni töös osalesid lisaks keskkonna- ja kommunaalameti spetsialistidele munitsipaalpolitsei ameti inspektorid. Linna heakorraeeskirjast lähtudes juhiti ehitusettevõtete tähelepanu vajadusele puhastada objektide juurdepääsuteid ja pesta objektilt lahkuvate veokite rehve. Kontrolliti koormakatete kasutamist ehitusmaterjalide ja ehitusjäätmete transportimisel ja ladustamisel, ehitusplatsidel kasvava kõrghaljastuse kaitsmist ning ehitustegevusega leviva tolmu piiramist. Iga ülevaatuse lõpus valiti välja selle reidi parima ehitusplatsiga ehitusettevõtja.

„Mul on au kuulutada välja, et korralikuim ehitusplats asub linnavalitsuse hoonest mitte väga kaugel, Tatari tänava ja Estonia puiestee nurgal. Seal, kus toimub praegu Kawe büroohoone ehitus ning selle aasta kõige hoolsam, kõige korralikum ehitaja Riser Ehitus OÜ,“ lisas Svet, kellelt võttis tänukirja vastu ettevõtte juhatuse liige Karmo Pärnoja.

Alates 2005. aastast on parimateks ehitusobjektideks tunnistatud AS Merko Ehitus (2005 ja 2008), AS Skanska EMV (2006), OÜ Tarrest Ehitus (2009), OÜ Fund Ehitus (2010), OÜ Astlanda Ehitus (2011 ja 2014), NCC Ehitus AS (2012), AS Merko Ehitus Eesti (2013 ja 2018), Bauschmidt OÜ (2015), Nordecon AS (2016), KMG Inseneriehituse AS (2017), Riser Ehitus OÜ (2019) ja Tallinna Ehitustrust OÜ (2020).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.