"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid novembris aastaga 8,6 protsenti (0)
16. detsember 2021
Foto: Pixabay

Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid tänavu novembris eelmise aasta sama kuuga võrreldes 8,6 protsenti. Võrreldes tänavuse oktoobrikuuga tõusis tarbijahindade harmoniseeritud indeks (THHI) 1,8 protsendi võrra, selgus statistikaameti andmetest.

Aastavõrdluses tõusid möödunud kuul enim, lausa 21,4 protsenti, eluasemehinnad. Järgnesid 19,7-protsendise aastakasvuga transpordihinnad ning 5,7 protsendiga majapidamisega seotud tarbijahinnad, vahendab BNS.

Vaba ajaga seotud hindade indeks kerkis 5,6 protsenti, väljaspool kodu söömise ja majutuse hinnad 5,3 protsenti. Toidu ja mittealkohoolsete jookide indeks tõusis 5 protsenti ning alkoholi ja tubakatoodete hinnaindeks kerkis 3,7 protsenti. 

Riietuse ja jalatsite hinnad kerkisid 3,4 protsenti. Tervishoiuhindade kasv oli samal ajal 2,8 protsenti ning hariduse ja lasteasutuste hindade puhul 2,7 protsenti. 

Mitmesuguste teistest kategooriatest välja jäävate kaupade ja teenuste hinnad tõusid aga 4,4 protsenti.

Ainsana langes novembris sidesegment, seda 1,7 protsendi võrra. 

THHI puhul on aluseks siseriiklik lähenemisviis ehk kõik Eesti territooriumil tehtud ostud, tarbijahinnaindeksi puhul aga elanikepõhine lähenemisviis ehk Eesti elanikkonna tehtud ostud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.