"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Kaasava eelarve võiduidee Kesklinna istutatakse rohkem puid (0)
16. detsember 2021

“Ma tahaksin tänada kõiki, kes selle tagasihoidliku ettepaneku eest hääletasid. Koroona ajal ikka jalutuskäigud kodu ümber aina pikenesid ja sagenesid ning jäi silma, et erinevatel põhjustel võetakse maha vana kõrghaljastust, aga uue istutamisega nii kiirelt järele ei jõuta. Nii tekkiski mul mõte esitada oma idee kaasava eelarve ideekonkursile,” rääkis Andres Ando, kelle  kaasava eelarve idee osutus võiduideeks Kesklinna linnaosas.

Andrese jaoks tuli suure üllatusena, et just tema idee – istutada Kesklinna rohkem puid, sai seal kõige enam hääli. Kaasava eelarve ideekonkursil võidutsesid projektid, mis toovad linnaruumi juurde rohelust, välijõusaale ja mugavusi parkidesse ning  puhkealadele.

Kristiines tuli  esimeseks Ott Kiivikase esitatud idee rajada linnaossa kolm  tipptasemel  välijõulinnakut. 

“Praeguse plaani järgi on  plaan rajada sellised innovatiivsed jõuseadmed, mida võib näha ka Õismäe rabas. Tegelikult on need  eelmise aasta kaasava eelarve projekti tulemus ja nagu näha  inimestele see idee meeldib,” rääkis Kiivikas.

Ka Mustamäel osutus võiduideeks välijõusaal, mis rajatakse Sütiste metsa. Põhja-Tallinnas kogus kõige enam hääli aga Jaapanipärane minimets. Üldse osales hääletusel kokku üle 11 tuhande Tallinna elaniku.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rõõmustas ,et inimesed on kaasava eelarve kontseptsioonist aru saanud. ” On näha, et inimesed saavad aru, mida nad valivad ja samas on tehtud ka vastavad ettepanekud. Me näeme, et aasta jooksul me suudame kõik need ettepanekud ka ellu viia. Selleks on vastavad vahendid, kuid ka piisavalt aega,” lisas Kõlvart.

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks on kavandatud üks miljon eurot. Võiduideed viiakse ellu järgmise aasta jooksul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.