"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
Koroonaviiruse ravimid saavad 100-protsendilise soodustuse (0)
16. detsember 2021
Foto: Pixabay

Riigil on plaanis pakkuda 100-protsendilist soodustust ravimitele, mida on vaja koroonaviirusesse haigestunud inimeste raviks. 

Neljapäeval valitsuse ette jõudva eelnõu kohaselt täiendatakse selliste haiguste loetelu, mille ravimiseks või kergendamiseks mõeldud ravimid kantakse piirhinna või hinnakokkuleppe olemasolu korral ravimite loetellu soodustuse protsendiga 100 või 75, vahendab BNS.

Haiguste loetellu on plaanis lisada, mille ravimiseks või kergendamiseks mõeldud ravimite soodustus on 100 protsenti, laboratoorselt kinnitatud COVID-19 ehk PCR testi alusel tuvastatud koroonaviirus ja laboratoorselt kinnitamata ehk antigeeni kiirtesti abil diagnoositud koroonaviirus. COVID-19 raviks mõeldud ravimid omavad soodsat toimet ainult juhul, kui ravi saab alustada viie päeva jooksul alates sümptomite tekkest, mistõttu on vajalik COVID-19 diagnoosi kinnitamist lubada nii PCR testi kui ka tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud antigeeni kiirtesti abil.

Lähiajal saavad müügiloa ja jõuavad turule tabletivormis COVID-19 ravimid, mida kasutatakse kodusel ravil riskigrupi patsientidel kohe pärast COVID-19 diagnoosimist.

Ravimite kasutamise eesmärk on vähendada hospitaliseerimisi. Selliste ravimite optimaalse kättesaadavuse tagamiseks on parim lahendus väljastada neid retsepti alusel apteekidest ning lisada need Eesti Haigekassa ravimite loetellu.

Praegu on selliseid ravimeid võimalik saada ainult Euroopa Komisjoni ühishangete kaudu, mis tähendab, et terviseamet osaleb Euroopa Komisjoni ühishankes, et hankida ravimeid vastavalt prognoosidele ning eraldatud rahaliste vahendite piires. Edaspidi hakkavad müügiloa hoidjad sarnaselt teiste Eesti Haigekassa ravimite loetellu kuuluvate ravimitega esitama taotlusi COVID-19 raviks mõeldud ravimite rahastamiseks ning menetlus lõppeb hinnakokkuleppe sõlmimisega.

Ühtlasi täiendatakse Eesti Lastearstide Seltsi ettepanekul diagnoose, mille korral on lehmapiimavalgu allergia ja talumatuse näidustustel kasutatavaid imikute toitesegusid võimalik hüvitada 75-protsendilise soodusmääraga.

Määrus jõustub 1. jaanuaril, mis on kooskõlas Eesti Haigekassa ravimite loetelu kvartaalse muutmise intervalliga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.