"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
reedel kell 12 Nõmme eakate koolis räägib Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu teemal ”Mõtisklus jõuludest ja uute raamatute tutvustus“ (2)
16. detsember 2021
Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu. Foto: Albert Truuväärt

Reedel, 17. detsembril kell 12 toimub Nõmme maja aulas (Valdeku 13) neljas eakate loeng. Selle korra lektor Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu räägib teemal ”Mõtisklus jõuludest ja uute raamatute tutvustus“.

Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer hindab kõrgelt Nõmme eakate päevakeskuse algatust eakate kooli näol. „Üksindus tähendab tihti kontaktide vähesust või puudust teiste inimestega, mida vanemas eas esineb aina rohkem. Seda põhjusel, et jäädakse kõrvale tööelust või kogetakse kaaslase kadumist. Eakate kool oma eluliste teemadega pakub ühe väljundi elukvaliteedi parandamiseks, sest on stiimul  kodust välja minemiseks, teiste inimestega suhtlemiseks ning erinevatel teemadel kaasa mõtlemiseks,“ rääkis linnaosavanem.

Jaan Tammsalu on Eesti vaimulik. Ta lõpetas aastal 1979 Tallinna Ehitus- ja Mehaanikatehnikumi tööstus- ja tsiviilehituse erialal ning õppis aastatel 1985–1996 Usuteaduse Instituudis. Alates 2007. aastast on ta EELK Tallinna praostkonna praost.

Järgmine eakate loeng toimub Nõmme maja aulas (Valdeku 13) uuel aastal, 21. jaanuaril kell 12 ja siis on lektoriks Tallinna Tehnikaülikooli professor ja toitumisteadlane Raivo Vokk.

Rohkem infot Nõmme eakate päevakeskuse kohta leiate www.nomme.ee.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kohalik värk
21. dets. 2021 19:17
h ttps://amp.et.what-about-a.com/22683/1/taarausk.html Taarausuliste liikumine Eestis algas Eesti Vabariigi algaastatel. Algatajaks peetakse psühhiaatrit Juhan Luigat, kes huvitus soome-ugri rahvaste ja idamaade usunditest. Koos käima hakati 1925. aastal, taarausu peaideoloogiks kujunes major Kustas Utuste ja tema abikaasa Marta Utuste. h ttps://www.maavald.ee/maausk Maausk ja maaelm on osa soomeugri/uurali ja laiemalt kogu Põhjametsa elmast. Samu väärtusi hoiavad paljud maailma rahvad alates indiaanlastest ja lõpetades polüneeslastega.
eurouuskeel
18. dets. 2021 11:19
https://objektiiv.ee/euroopa-liit-soovib-joulud-tuhistada/ Euroopa Komisjoni Malta päritolu võrdsusvolinik Helena Dalli esitas oktoobri lõpus Komisjonile laiaulatusliku uuskeele kehtestamise kava, soovides muu hulgas ära keelata sõna "jõulud" kasutamise.