"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Tallinna Linnatransport müüb enampakkumisel 33 vana bussi (0)
16. detsember 2021
Foto: Ilja Matusihis / foto on illustratiivne

Tallinna ühistransport läheb üle keskkonnasõbralikumatele gaasibussidele, mistõttu müüb AS Tallinna Linnatransport (TLT) enampakkumisel 33 diislikütusel sõitvat linnaliinibussi.

Praegu linnas liikuvale 200 gaasibussile kavatseb TLT järgmise aasta lõpuks soetada lisaks 150 gaasibussi. Nii kaovad ühistranspordiliinidelt ja kasutuselt kõik vanemad ühissõidukid, millele on omistatud Euro4 või vanem emissioonistandard.

Tallinna abilinnapea ja TLT nõukogu esimehe Andrei Novikovi sõnul on diiselbusside asendamine gaasibussidega osa pealinna ühistranspordi tänapäevastamise ja keskkonnasõbralikule kütusele üleviimise programmist.

„Selle esimene etapp algas eelmisel aastal esimeste gaasibusside liinile tulemisega ning jätkub tuleval aastal veel 150 gaasibussi lisandumisega. Pikemas perspektiivis viime kogu bussitranspordi üle elektrile, mida näeb ette ka Euroopa Liidu uus kliimapakett. Ülemineku lõpptähtajaks oleme kavandanud hiljemalt 2035. aasta,“ rääkis Novikov. „Uutele bussidele üleminek on osa keskkonnasõbraliku, mugava ja kiire ühistranspordi arendamisest, mis on üks meie rohelise pealinna prioriteete.“

Abilinnapea sõnul on seoses gaasibussidele üleminekuga vajalik utiliseerida ka kõige vanemad ja amortiseerunud bussid. „Tänaseks on enampakkumisel müüdud 39 Scania ja Volvo normaalbussi ning 44 samade tootjate liigendbussi, tagastatud on 55 rendil olnud MAN bussi,“ täpsustas Novikov.  

Kuni 17. detsembrini on huvilistel võimalik tutvuda utiliseerimiseks mõeldud 13 amortiseerunud normaalbussi ja 23 liigendbussiga ning teha oma ostupakkumine. Enampakkumise dokumendid on kättesaadavad TLT veebilehel aadressil https://www.tlt.ee/hanked/kasutatud-13-normaalbussi-ja-23-liigendbussi-muuk-utiliseerimiseks/

Tallinn on seadnud strateegiliseks sihiks, et hästi korraldatud ühistransport soosiks linnaruumis aktiivseid ja säästlikke liikumisviise, sealhulgas ühistransporti, jalgsi liikumist ja jalgrattasõitu. Kiire ja mugav ühistransport peab strateegia „Tallinn 2035“ järgi olema hea linnaruumi osa, pakkudes sõitjatele meeldivaid elamusi ning andes enamikule inimestest võimaluse olla vaba autoga seotud kohustustest ja kuludest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.