"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
fotod ja video Pirita kloostri jõulumaa üllatab mitmekesise programmi ja kaubavalikuga (0)
16. detsember 2021

“Neli päeva tegutseva Pirita kloostri jõulumaa tipphetked on maagilised etendused, akustilised kontserdid, ehedat Eesti kaupa pakkuv jõuluturg ning muidugi see, et iga päev on jõulumaal päris jõuluvana,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Vaata galeriid (16)

„Ma olen juba ostnud siin igasuguseid asju kokku, et saaks oma tütrele pakki sisse panna,” rõõmustas üks külastajatest.

“Super, siin on hästi vahva ja mõnusalt palju kaupa,” leidis teine.

“Oleme esimest korda siin kloostris, et tulime uudistama ja samas ka Ott Leplandi kuulama,” rääkis kolmas.

Tänavu võib jõulumaal kohata palju kodumaist kaupa. Keraamik Kersti Kõrsmaa müügikioski  juurest leiab haldjatest inspireeritud prosse, kruuse, taldrikuid  ja muud praktilist.

“Mul on kõik asjad sinisekirjud ja mulle meeldib hästi haldjaid teha. Jõulukingiks leiab siit midagi kindlasti,” lausus Kõrsmaa.

Kultuuriprogramm on sel aastal eriti rikkalik. “Ott Lepland,  mustkunstnik Meelis Kubo, kes on  kindlasti Eesti üks parimaid tegijaid oma valdkonnas. Kaire Vilgats koos Paul Neitsoviga, Getter Jaani, Iinga. Nii, et see aasta on esinejate nimekiri päris pikk,” täpsustas Pirita kloostri jõulumaa üks korraldajatest Kert Klaus.

Kokku näeb jõulumaa laval 15 sooloartisti ja muusikakollektiivi rohkem kui 100 esinejaga. Kontserditega astuvad üles Getter Jaani, Kaire Vilgats ja Paul Neitsov ning Inga.

Iga päev toimuvad tantsusõud ning reedel ja laupäeval teadusteatri etendused. Laupäeva õhtul saab nautida võimast tule- ja leedsõud. Lisaks aitab jõulutunnet luua ainulaadsete vildist ehetega kuusepuu, sajad jõulutulukesed ning kloostrivaremete fassaadile ilmuv videoprojektsioon.

Kogu jõuluaja töötab jõuluturg ning laupäeval ööturg, mis on avatud kella 22ni. Jõuluturul saab nautida eesti jõuluroogasid.

Jõulumaal on avatud ka põhumaja, milles lapsed saavad hullata. Iga päev kella 15-19 ootab lapsi jõuluvana.

Sissepääs jõulumaale on kõigile tasuta. Covid-passi ei nõuta, kuna tegemist on väliüritusega.

Jõulumaad on võimalik külastada kuni pühapäeva õhtuni.

Pirita kloostri jõulumaa on avatud neljapäeval ja reedel kl 14–20, laupäeval 12– 22 ja pühapäeval 12–20.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.