"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Helsingi tõstis omikroni kiire leviku tõttu ohutaset (0)
17. detsember 2021

Helsingi ja Uusinmaa haiglapiirkond (HUS) on tõstnud oma valmisoleku kõrgeimale võimalikule tasemele – põhjuseks omikroni kiire levik ja valmisolek suureks hulgaks haiguslehtedeks.

HUS teatas täna, et on tõstnud valmisoleku kõrgeimale tasemele. Valmistutakse töötajate haiguspuhkuste suurenemiseks. Kirurgilisest personalist on praegu haiguslehel ligi sada õde.  

Helsingi ja Uusimaa haiglapiirkonna tegevjuht Markku Mäkijärvi on tõstnud HUS-i valmisoleku täisvalmiduseni. “Meetme põhjuseks on omikroni kiirenev levik ning HUS-i töötajate haigestumise ja haiguspuhkuse sagenemine,” lausus ta.  

Mäkijärvi sõnul on haiguslehtede arv viimastel päevadel selgelt kasvanud. Haigestumiste põhjustena toob ta välja gripi, RS-viiruse ja koroona.  „Näiteks on praegu haiguslehel ligi sadakond kirurgia osakonna õde. Haigete hulk on tavaolukorrast umbes kaks-kolm korda suurem,“ ütles ta.  

Selle põhjuseks on muuhulgas vaktsineerimata elanikkonna vähene vaktsineerimine ja vaktsineeritud elanikkonna immuunkaitse vähenemine.  

Täisvalmidus tähendab praktikas seda, et juhtkonda juhib kas tegevjuht või tema poolt volitatud isik. Hädaolukorra juhtimisel on kõik HUS-i ressursid ja üksused ühes koos.  

„Nii tagame HUS-i maksimaalse jõudluse võimalikes kriisiolukordades,“ rääkis Mäkijärvi.  

HUS-i teatel on tema tegevus jõuluperioodil planeeritud eelmise deltavariandi tingimustes ja eeldusel, et meditsiinipersonal ei võta oluliselt rohkem haiguslehti. Nüüd on olukord muutunud.  

Tööjõupuudus võib tekkida ka seetõttu, et vaktsineerimisintervalli plaanitakse lühendada viielt kuult kolmele kuule. HUS-i valmisoleku juhendis on määratletud kolm erinevat valmisolekutaset. Tasemel kaks oldi sel sügisel 9.novembril.  

HUS on koroonapandeemia ajal olnud korra varem täisvalmiduses. See juhtus 2020. aasta kevadel.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.