"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
Täna arutavad eksperdid ja otsustajad, millist ooperi- ja balletisaali Eesti vajab (0)
17. detsember 2021
Kontseptuaalne vaade Estonia teatri laiendusele. Autor: Aleksandr Špakovs

„Kui Rahvusooper tõstatas 2021. aasta alguses teravalt diskussiooni juurdeehituse abil tekkiva uue ooperi- ja balletisaali ümber, siis algusest peale oli meie lubadus, et toetame igati ühiskondlikku diskussiooni ja selle avatust, kaasates võimalikult palju osapooli,“ sõnas Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten.

Vaata Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilaste kontseptuaalseid vaateid Estonia teatri laiendusele. Juhendaja professor Vilen Künnapu. Tööde autorid on Karl Evisalu, Kärt Kaljuvee, Urmo Orujõe, Aleksandr Špakovs, Liilia Erlich, Janar Kopli, Elisa Toonekurg, Helena Ojabstein ja Elis Rahuorg.

Vaata galeriid (19)

Riigikogu kinnitas 13.09.2021 otsusega riiklikult tähtsad kultuuriobjektid, mille ehitamist asub Kultuurkapital lähiaastatel rahastama. Nende hulka kuulub ka Rahvusooper Estonia juurdeehitus.

„Riigikogu on tänaseks oma otsuse teinud ja leidnud, et saal peaks sündima samasse kohta, kus on praegune ajalooline Estonia hoone. Ka Rahvusooper on arvamusel, et uue ooperi- ja balletisaali tekkimine kesklinna annaks Tallinna kesk- ja vanalinnale uut tõmmet ning oleks pigem võimalus mitte probleem,“ rääkis Ott Maaten. „Samas oleme teadlikud problemaatikast, mis on seotud linnaruumi, muinsus- ja looduskaitsega ning mis tuleb kõigi osapooltega põhjalikult läbi töötada. Seetõttu ongi laiapõhjaline diskussioon väga oluline.“

17. detsembril kell 11.00 toimub Estonia teatri Valges saalis ümarlaud „Millist ooperisaali Eesti vajab?“. Ümarlaual võtavad sõna kultuuriminister Tiit Terik, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten, Estonia teatri loominguline juht Arvo Volmer, arhitekt Ike Volkov, riigikogu liige Mart Helme (EKRE), riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits (Isamaa), riigikogu liige Eduard Odinets (SDE), samuti Reformierakonna ning Keskerakonna fraktsioonide esindajad. Arutelu modereerib Marko Reikop. Otseülekannet arutelult saab jälgida rahvusooper Estonia Facebookist, ERRi, Postimehe, Õhtulehe ning Pealinna online portaalidest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.