"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
portaal odavaim gaasipakett on aastaga kallinenud 354 protsenti (0)
17. detsember 2021

Võrdlusportaali gaasihind.ee teatel on praegu soodsaim fikseeritud gaasipakett aastaga kallinenud lausa 354 protsenti ning seejuuures on karta hinnatõusu jätkumist.

Suuremates gaasimüüjatest alustas detsembri alguses uute kõrgemate fikseeritud hindadega Eesti Gaas, temale järgnes 220 Energia ja 15. detsembril suurendas Eesti Energia enda fikseeritud gaasihinda 0,858 eurolt kuupmeetri pealt 1,304 euroni kuupmeetrilt ehk gaasi hind kerkis 52 protsenti. Hinnatõus puudutab kõiki pakkujaid, teatas võrdlusportaal. 

Gaasitarbijatel on valida kolme paketi vahel – fikseeritud, muutuv ning börsipakett. Võrdlusportaali asutaja Kert Valbeti sõnul peavad tarbijad gaasipaketti valides mõtlema, kas nende jaoks on oluline tänavuseks talveks kindlustada fikseeritud paketiga hinnalagi või on neile jõukohane ka hinna võimalik kasv.

“Eks lõpuks teevad inimesed selle otsuse enda võimalusi arvestades ja ilmselt on paljudel rahulikum uni, kui hind on fikseeritud vähemalt lähiajaks. On selge, et muutuva paketi ja börsipaketi hinnad kõiguvad mitmekümne protsendi raames ja eksperdid ennustavad tänavu talvel kõikumisi pigem ülesse poole. Muutuvate ja börsipakettide puhul sõltuvad hinnatõusud ja -langused paljuski ettenägematutest teguritest, nagu näiteks Venemaa poliitilised otsused ning ilm, mistõttu kindel siin millegis olla ei saa,” selgitas Valbet. 

Võrdlusportaali asutaja soovitab tarbijatel olla aktiivsem ja sarnaselt elektritarbijatega paar korda aastas paketid ning tingimused üle vaadata. “Need, kes täna gaasihinna fikseerivad, võiksid hiljemalt kevadel uuesti hindu võrrelda ja vajadusel paketti vahetada – Eestis on paketi vahetamine väga lihtsaks tehtud, piisab veebiühendusest ja kümnest minutist uue müüja või paketi valmiseks ning ülejäänu teevad tarbija eest ära juba müüjad ise, kusjuures mingit tasu selle eest maksma ei pea, ka tähtajaliste lepingute lõpetamisel mitte,” rõhutas Valbet. 

Gaasihind.ee on 2016 aastal loodud võrdlusportaal, mis aitab Eesti inimesel gaasipakettide valikul otsuseid teha. Võrdlusportaalide võrgustikku kuuluvad ka portaalid elektrihind.ee ja võrdle.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.