"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
koroonakriis Soome põhiseaduskomisjon kiitis heaks valitsuse ettepaneku sotsiaaltöötajate kohustuslikuks vaktsineerimiseks (0)
17. detsember 2021

Soome valitsus teeb ettepaneku võtta nakkushaiguste seadusesse uus ajutine paragrahv, mis nõuaks sotsiaal- ja tervishoiutöötajate vaktsineerimist.  

Põhiseaduskomisjonis valmis neljapäeval arvamus sotsiaal- ja tervishoiutöötajate vaktsiinikaitse kohta. Komisjoni hinnangul on eelnõu põhiseadusega kooskõlas. Arvamus oli üksmeelne.  

Valitsus teeb ettepaneku võtta nakkushaiguste seadusesse uus ajutine paragrahv, mis nõuaks sotsiaal- ja tervishoiutöötajate vaktsineerimist. Töötajate “kohustuslik vaktsineerimine” hakkaks kehtima esimesel võimalusel.  

Tööandjal oleks kohustus tagada, et patsientide ja riskirühma kuuluvate klientidega töötav personal ei kujutaks neile nakkusohtu.  

Komisjon märkis, et vaktsineerimise nõudmiseks on selgelt vastuvõetavad põhjused ning määrus on ka proportsionaalne. Komisjoni hinnangul ei ole tegemist kohustusliku vaktsineerimisega, kuid vaktsineerimise nõudmisel on kaudne mõju sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnas töötavate inimeste põhiõigustele.  

Tööandjal ei oleks kohustust töötasu maksta, kui vaktsineerimata töötaja teist pakutavat tööd vastu ei võta või tal seda ei ole.  

Negatiivne koroonatesti tulemus maksimaalselt 72 tunni jooksul on võimalik juhul, kui töötajal on meditsiiniline põhjus mitte vaktsineerida.  

Detsembri alguses ütles rahvastiku- ja sotsiaalteenuste minister Krista Kiuru, et õiguskantsleri hinnangul võiks vaktsineerimine olla kohustuslik klientide ja patsientide elu ja tervise kaitseks.  

Sotsiaal- ja tervishoiuosakonna (STM) sõnul püütakse ajutise muudatusega vältida sotsiaal- ja tervishoiutöötajate nakatamist koroonaviirusega klientide ja patsientidega, et “kaitsta oma elu ja tervist”. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.