"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Egiptus teatas esimestest omikrontüvega nakatunutest (2)
18. detsember 2021
Dmitri Povilaitis/Pilt on illustratiivne

Egiptus teatas laupäeval keset turismihooaja kõrghetke kolmest esimesest omikrontüvega nakatunust.

Kolm egiptlast andsid välismaalt naastes positiivse viiruseproovi, teatas tervishoiuministeerium, täpsustamata, millistest riikidest nakatunud saabusid.

Ühel nakatunul olid leebed sümptomid ja kahel teisel sümptomid puudusid.

Riigi lennundus- ja turismisektorid, mis viimased kaks aastat pandeemiast räsida on saanud, hakkasid just toibuma ning arvestasid aasta lõpul saabuvate puhkajatega.

G7 riigid teatasid sel nädalal, et omikron on suurim üleilmse rahvatervise oht.

Teadlased ei tea täpselt, kui ohtlik äärmiselt muteerunud omikrontüvi on, kuid esialgseil andmeil on see vaktsiinidele resistantsem ja oluliselt nakkavam, kui viiruse deltatüvi.

Egiptus karmistas 1. detsembrist piiranguid viiruse pidurdamiseks.

COVID-19 vastu vaktsineerimata ametnikud ja tudengid pääsevad kontoritesse ja ülikoolidesse vaid negatiivse PCR testi esitamisel.

Riigis on ametlikult registreeritud 373 509 nakkusjuhtu ning 21 277 koroonasurma.

Vaktsineerimine, mis esialgu edenes teosammul, on viimastel kuudel muutunud oluliselt tempokamaks, osaliselt tänu mobiilsetele vaktsineerimispunktidele.

Valitsuse teatel on vähemalt 40 protsenti Egiptuse 102 miljonist elanikust saanud vähemalt ühe vaktsiinidoosi, kuid vaid 14 miljonit egiptlast on täielikult vaktsineeritud.

Maskikandmine, mida tervishoiutöötajad peavad viiruse leviku peatamisel võtmetähtsusega abinõuks, pole 20 miljoni elanikuga Kairos väga au sees.

Turism moodustab Egiptuse SKT-st pea kümnendiku ning kolmandik egiptlastest elab allpool vaesuspiiri.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kuidas keegi
19. dets. 2021 11:13
https://eestinen.fi/2021/12/teadlased-vaktsineerimiskohustus-teeb-rohkem-halba-kui-head/ Saksamaal, kus kehtivad ühed Euroopa kõige karmimad koroonareeglid ja vaktsineerimata inimesed ei pääse söögikohtadesse ning muudesse avalikesse kohtadesse, on koroonaga nakatumine kasvanud viimase kuu aja jooksul 14 korda. Saksa terviseametnikud räägivad, et „haiglad on ohtlikult täis”. Inglismaal kardetakse, et kui kehtestada kohustuslik vaktsineerimine, siis suureneb inimeste vastumeelsus tervishoiu suhtes tervikuna. Inimestel kaob usaldus meedikute suhtes, mis omakorda süvendab probleeme.
vaatleja
18. dets. 2021 21:51
Olukord Inglismaal. https://eestinen.fi/2021/12/kuum-koroona-kuusis-inglismaa-pannakse-ilmselt-kaheks-nadalaks-lukku/