"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
SEB Heategevusfond kogub kokku laste jõulusoove (0)
19. detsember 2021
Pealinn

Kolmeteistkümnes aasta kogub MTÜ SEB Heategevusfond kokku jõulusoove lastelt, kes ei saa elada oma sünniperes.

jJõulupühade eel aitab fond leida Jõulupuu projektiga head inimesed, kes annavad oma panuse, et täita 104-s asendus- ja turvakodu peres elava lapse südamesoovid. Jõulusoovid leiab veebilehelt www.heategevusfond.ee/joulupuu.

Tartumaal elav 14-aastasele Agnesele meeldib väga jalgpalli mängida ja erinevates kohtades pildistada. Nüüd igatseb ta jõuluvanalt isiklikku jalgpalli ja selfipulka. Esimesega saab kodus ise kõksida – isiklik varustus koroona ajal on väga õige valik. Ja selfipulk teeb pildistamisepalliplatsil lihtsamaks ja nii ei puutu võõrastega kokku. 

17-aastane Viljandimaal elav Karel naudib väga looduses viibimist, kalalkäik on selleks superhea tegevus. Poisile meeldib kõik, mis looduses: ta võib tundide kaupa lindu jälgida või lihtsalt järve ääres istuda, kala püüda. Nii palubki jõuluvanalt kalastustarvete komplekti. 

Valgamaal elav 15-aastane Janek on eriliste vajadustega eriline poiss, kes ei suuda kiiresti otsustada, kas tegutseda võib seista paigal. Muusika viib mõtted hirmudest eemale ja tõstab meeleolu. Tema ootab jõulupakist kaasaskantavat kõlarit. 

13-aastane Triin elab Pärnumaal ning tema igatseb suurt ja pehmet kaisukaru. Tüdruk soovib endale päris oma kaisukaru, kes aitab temas luua turvatunnet. Karu oleks just see, kellele raskel hetkel muresid kurta, keda ööseks kaissu võtta ja kes on alati olemas, kui Triin teda vajab.

Nelja-aastane Darja Ida-Virumaalt soovib jõuluvanalt Peppa kassaaparaati, sest Peppa on tema lemmiktegelane ning tüdruk tunneb huvi numbrite vastu ja õpib loendamist, nii on poemäng praegu ta lemmikmäng. Kassaaparaat on hea vahend nende oskuste arendamiseks!

“Jõuluõhtul kingituste saamine on laste jaoks aasta kõrghetk. Täiskasvanuna saame olla jõuluvanale abiks, et kuulata ja märgata, mida laps tegelikult soovib ja mis on selle jõulusoovi taga. Lapse, kes ei saa elada oma sünniperes, jõulusoov on eriline ja selle taga on alati omaette lugu,” rääkis SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi. 

“Me ei saa kingitusi tehes võtta ära laste igatsust oma sünnipere järele, aga kirjades jõuluvanale on lapsed lahti mõtestanud, miks just see kink on talle oluline. Olgu sooviks kaisukaru, mis kaisus olles loob turvatunnet või kõrvaklapid teismelistele, mis aitavad suures peres kasvades aeg-ajalt omaette olla. Samuti raamat loodusest või lemmikkirjanikult, mille abil lähemalt maailma uurida. Igal soovil on mõte ja kindel põhjendus,“ kirjeldas Triin Lumi. 

Heal annetajal on võimalus anda oma panus jõulusoovide puu projekti kaudu laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov. Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused. Kõikide laste kingid komplekteeritakse individuaalselt.

Jõulusoovide puu projektis osalevad asendus- ja perekodud ning laste turvakodud: Valga Perekodu, Koeru Perekodu, Taheva Sanatoorium, Haiba lastekodu, Paide PK, Tartu Perekodu Käopesa, Elva Laste- ja Perekeskus, Vinni Perekodu, Narva Sotsiaaltöökeskus, Maria ja lapsed, Sillamäe Laste Hoolekande Asutus Lootus, Tallinna Laste Turvakeskus, Tallinna lastekodu, Kiikla lastekodu, Südamepaik, Viljandi Perekodu, Siimusti lastekeskus Metsatareke, Tilsi Perekodu, MTÜ Perekodu Õnnepuu, Kehra Perekodu, Vahtramägi Mäe-kodu, Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskus, Tartu Laste Turvakodu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.