"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Kas rohepreemia kasvatab jalgratturite arvu? (0)
20. detsember 2021
Foto: Ilja Matusihis

Tallinn võtab osa Euroopa innovatsiooni- ja tehnoloogiainstituudi projektist, uurimaks linlaste jalgrattasõiduteid ja -harjumusi ning võimalusi, kuidas meelitada inimesi rohkem jalgrattaga sõitma. Eelnõu projektis osalemise kohta saadeti juba volikogusse.

Nüüd tuleb leida järgmisel aastal 500 ratturit, kelle sõiduvahendite külge kinnitatakse sõitmise iseärasusi registreeriv seade, näiteks kus ja kui tihti sõidetakse. Selle eest makstakse 30 eurot kuus nn rohepreemiat.

Eelnõu järgi peaks makstama reaalselt autostumist vähendava liiklemise eest, ehk siis sõidul asjade ajamiseks näiteks kesklinnas, mitte kusagil linnaäärsel terviserajal. Uuring kestab terve järgmise aasta. Lisaks Tallinnale osalevad projektis partnerid Rootsist, Itaaliast, Türgist ja Portugalist. Eesmärk on mõistagi teada saada, kuhu oleks rattateid ja -koridore kõige mõistlikum projekteerida, et autostumist pidurdada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.