"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
MTÜ Peaasi õpetab veebikursusega vaimset tervist tugevdama (0)
20. detsember 2021
Anna-Kaisa Oidermaa Foto Mats Õun

MTÜ Peaasjad on saanud valmis veebi teel läbiviidava kursuse, mille eesmärk on jagada tõenduspõhist teavet meeleolu parandamiseks ja vaimse tervise tugevdamiseks ning arendada oskuseid iseenda aitamiseks.

Kursusega saab alustada endale sobival ajal, see kestab kümme nädalat ning iganädalaselt peaks kursuse läbimiseks arvestama umbes 1-2 tundi, teatas MTÜ Peaasi esindaja esmaspäeval. Kursus kuni 30-aastastele tasuta.

“Jõulud võivad tuua palju rõõmu, aga mitte alati. Pühadeajal võivad inimesed tunda rohkem stressi, alanenud meeleolu ja üksindust. Ootame e-kursusele osalema kõiki inimesi, kes tunnevad, et nende meeleolu on alanenud, energiatase vähenenud ning elurõõmu varasemast vähem. Pakume võimalust õppida ja läbi proovida erinevaid tehnikaid, et ennast aktsepteerida, toetada oma mõtteid ja tundeid, und ja suhtlemisoskust,” ütles Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

Peaasi.ee meeleolu parandamise e-kursus on mõeldud noortele ja täiskasvanutele, kelle elu häirivad alanenud meeleolu, langenud energiatase, huvide ja elurõõmu vähenemine. See ei tähenda, et inimesel kindlasti on depressioon, aga kuna tegemist on depressiooni peamiste sümptomitega, siis keskendutakse kursusel sellele, et depressiooni olemusest paremini aru saada ja õppida viise, kuidas oma enesetunnet parandada. Ka need, kellele ei ole depressiooni diagnoosi, kuid kes kogevad eelpool nimetatud tunnuseid, võivad kursusest ikkagi kasu saada ja oma enesetunnet parandada.

E-kursus koosneb kümnest sammust, millest igaühe all on lühivideo, lugemismaterjalid, iseseisvad ülesanded ning lisamaterjalid.

E-kursuse abil saavad osalejad ülevaate depressiooni olemusest, võimaluse kaardistada depressiooni sümptomeid, hea une nõuandeid, õppida probleemilahendusoskuseid, õppida tegutsemise ja positiivsete, emotsioonide tehnikaid,
õppida mõtete jälgimise tehnikaid, õppida enda aktsepteerimise tehnikaid ning täiendada suhtlemisoskust.

E-kursuse sisumaterjalid on koostanud sotsiaalministeeriumi ja Heateo Mõjufondi toel kliinilised psühholoogid Ailen Suurtee, Kadri-Liis Sits ja psühholoog Tuuli Junolainen. E-kursus on koostatud kognitiiv-käitumusliku teraapia põhimõtete, vaimse tervise tõenduspõhiste raamatute ning koostajate praktilise töökogemuse põhjal.

Kümnenädalane e-kursus on avatud kõigile huvilistele. Eesmärk on e-kursust tasuta võimaldada tuhandetele kuni 30-aastastele noortele. Inimesed vanuses 31+ saavad e-kursuse soetada 15 euro eest.

Täpsem info kursusele registreerimiseks on veebilehel https://peaasi.ee/meeleolu-parandamise-e-kursus/ .

MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasjad on pälvinud oma tegevusega 2020 Aasta tervisesõbra tiitli ning Presidendi Sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus sai MTÜ Peaasjad Kodanikuühiskonna Aasta tegija 2020 – Aasta vabaühenduse tiitli.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.