"Praegu peaksime olema õnnelikud, et meil seda energiat kasvõi sellise hinnaga veel võtta on. Tulevikus on küsimus pigem see, kes energiat üldse saab."

Alar Konist, Tallinna tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi professor
vähemalt 69 töötajat ei oska riigikeelt Pealinna hambakliinikud on hädas eesti keele oskusega (0)
20. detsember 2021
Foto: Albert Truuväärt / foto on illustratiivne

Eelmisel nädalal lõppes tänavu juunis alanud hambakliinikute töötajate keelekontroll 17 Tallinna ja ühes Maardu hambakliinikus, kokku tegi keeleamet ettekirjutuse 69 töötajale.

Hambakliinikute esitatud nimekirjades oli kokku 224 töötajat, kellest kontrolliti 72 töötaja keeleoskust. Keeleamet kontrollis nii hambaarste, assistente, meditsiiniõdesid, radioloogiatehnikuid kui ka administraatoreid, vahendab BNS. ,

Keelekontrollides selgus, et eesti keele oskus puudub täielikult kuuel hambaarstil ja kahel hambaarsti assistendil, nõrk keeleoskus on viiel arstil ja kahel assistendil/abilisel, kokku 15 isikul. Väidetavalt aitab keeleoskamatut arsti hea eesti keele oskusega õde või assistent, ebapiisava eesti keele oskusega assistent töötab koos eesti keelt hästi valdava arstiga. Mõnes kohas teavitatakse patisenti eelnevalt, et arst räägib ainult vene või inglise keeles.

A2-taseme eksami ettekirjutus tehti kahele töötajale (assistent ja abiline). B1-taseme ettekirjutuse sai viis töötajat (administraatorid, kõnekeskuse töötaja), B2-taseme eksami ettekirjutuse 28 isikut (tervishoiu abispetsialistid, assistendid) ja C1-taseme ettekirjutus tehti 29 hambaarstile. Eesti keele oskuse täiendamise ettekirjutuse sai kuus kategooriatunnistust omavat isikut, keeleoskus tunnistati ametikoha nõudele vastavaks kolmel juhul.

Kokku tehti eksami sooritamise või eesti keele oskuse täiendamise ettekirjutus 69 töötajale, neist kolmele tehti ka sunniraha hoiatus. Ettekirjutuse täitmiseks on töötajatele aega antud umbes aasta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.