"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
Pirita kloostri jõulumaal käis 25 000 külalist (0)
20. detsember 2021

„Pirita kloostri varemete ala on jõulumaa korraldamiseks fantastiline koht. Siinsete sajanditevanuste müüride vahel tuleb jõulutunne juba iseenesest ning kui sellele lisandub veel jõuluvalgus ja -muusika, on kõik kokku lihtsalt imeline atmosfäär,” kiitis Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. „Linlased on Pirita jõulumaa kenasti üles leidnud – nelja päeva jooksul käis jõulumaal ümmarguselt 25 000 inimest,” lisas ta.

Pirita kloostri jõulumaa toimus 16.–19. detsembrini, nelja päeva jooksul väisas jõulumaad umbes 25 000 huvilist.

Pirita kloostri varemete ala oli muudetud muinasjutuliseks maailmaks, kus sai nautida kontserte, valgussõud, mustkunstietendust, teadusetendusi, ehedat eesti jõulutoitu ja kõigil neljal päeval oli avatud jõululaat. „Kindlasti olid jõulumaa tõmbenumbrid lastele rajatud põhumaja, mängunurk ning jõuluvana Julius, kelle tööpäevad kujunesid väga tihedaks ja pikaks. Jõuluvanale käis salmi lugemas ja laule laulmas üle 1000 lapse,” sedastas Liinat. Arvuka publiku meelitas jõulumaale eriline valgussõu.

Kuni jaanuari alguseni jääb kloostrivaremetes käijaid rõõmustama uhkes rüüs jõulupuu.

Pirita kloostri jõulumaa toimus tänavu teist korda Pirita linnaosa valitsuse eestvedamisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.